Rijeka se minimalnim porazom oprostila od Lige prvaka (VIDEO)

Twitter/Olympiacos FC

Hrvatski prvak Rijeka svoje će europsko putovanje nastaviti u Europa ligi.

U uzvratnom susretu play off faze Lige prvaka Olympiacos je na Rujevici slavio s minimalnih 0-1 (ukupno 3-1), te tako osigurao nastup u grupnoj fazi Lige prvaka.

Rijeka nakon 90+ domaćih minuta definitivno ima za čim žaliti. Momčad Matjaža Keka nije realizira barem tri stopostotne prilike, a pogodak su primili nakon katastrofalne greške u sredini terena, kada su imali situaciju za opasan razvoj napada.

Sve je počelo prilikom Gavranovića, koji je danas promašio sve što se promašiti može, u 13. minuti utakmice. Okrenuo je svog braniča, no u konačnici s nekih 7 metara loše pucao, te gostujući vratar Kapino nije imao većih problema.

Gosti su se ‘ukazali’ tek u 20. minuti utakmice, lošim pokušajem Bena, čiji je udarac glavom završio ubačajem sa strane za Rijeku.

U 21. minuta prva ‘mrtva’ prilika hrvatskog prvaka. Heber je odlično prebacio loptu do usamljenog Gorgona, koji nečuvan glavom s nekih 9 metara puca promašuje čitava gostujuća vrata.

Četiri minute poslije, u jeku sve jačeg pritiska Rijeke, Marko Marin postiže pogodak za goste. Gorgon je izgubio loptu u situaciji kada si je Rijeka kvalitetno otvorila prostor za opasniji izlazak prema protivničkim vratima, Odjidja Ofoe povukao je kontru i lijepo uposlio Marina, koji je mirno matirao Slugu za 0-1 gostiju.

Nakon primljenog pogotka je momčad Matjaža Keka bila vidno uzdrmana. Tako su gosti u 32. minuti bili veoma blizu postizanja drugog pogotka, no vrlo dobra intervencija Sluge i vratnica, spriječili su 0-2 Olympiacosa.

Do kraja poluvremena očiti pad u igri Rijeke, te povučen pristup istoj od strane gostiju, nisu nam donijeli nikakvih uzbuđenja.

U nastavku je ponovno mogla/trebala do pogotka preko Gavranovića. Gorgon je odlično 54. minuti odigrao za dekoncentriranog Gavranovića, koji ponovno nije iskoristio ‘čistu situaciju’ za postizanje pogotka s nekih 11 metara.

Sindrom Gavranović iskazao je u 79. minuti i Matei. Odličnu situaciju, u kojoj je Rijeka izašla s dva igrača prema gostujućem vrataru, Matei je, umjesto udarcem prema golu, okončao nit udarcem, nit dodavanjem za suigrača. Stekao se tada dojam da su nakon ove propuštene prilike, kojom bi se u potpunosti vratili u život, igrači Rijeke jednostavno odustali…

Do kraja susreta vidjeli smo odličnu obranu Prskala, koji je u igru ušao u 51. minuti zbog ozljede koju mu je nanio Elez. Rezervni vratar Rijeke odlično je u 83. minuti obranio pokušaj Bena u situaciji ‘jedan na jedan’. Što se prilika tiče susret je okončan pokušajem Hebera glavom u 90. minuti, no nije bilo posla za, danas pomalo iritantnog Kapina.

U konačnici Kek i njegova momčad definitivno imaju za čim žaliti, no za utjehu im ostaje spoznaja da će svoj europski put ipak nastaviti. Grupna faza Europa lige idući je izazov u kojem će se okušati hrvatski prvak.

S početkom u 20 sati i 45 minuta, hrvatski prvak Rijeka će danas na Rujevici pokušati izboriti plasman u grupnu fazu Lige prvaka.

Prvi susret u grčkom Pireju završio je pobjedom Olympiacosa 2-1. Iako je Rijeka prvo poluvrijeme u Grčkoj odigrala vrlo dobro, kada su u pitanju otvaranja prema naprijed i izlasci u kontre i polukontre, za današnji će uzvrat momčad Matjaža Keka defanzivnu igru odraditi na puno višoj i koncentriranijoj razini.

>> Rijeka poražena u Grčkoj (VIDEO)

Za današnji ogled na Rujevici, treneri Matjaž KekBesnik Hasi na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave:

Ukoliko Rijeka dođe do povijesnog ostvarenja, te u prvom izletu u najvišem europskom klupskom nogometnom razredu od sezone 1999/2000, osigura nastup u grupnoj fazi natjecanja, svoje će suparnike saznati na ždrijebu u Monacu, koji je na rasporedu u četvrtak, 24. ovog mjeseca.