Rijeka s lakoćom do tri boda protiv Istre 1961 (VIDEO)

Screenshot: Arena

U 21. kolu HT Prve lige Rijeka je u regionalnom susretu pred 4.151 gledateljem na Rujevici slavila protiv Istre 1961 rezultatom 4:0 (1:0).

Momčad Matjaža Keka je tako na najbolji mogući način otvorila nastavak prvenstva u koji je ušla sa znatno izmijenjenim kadrom u odnosu na prošlu polusezonu.

Istri 1961 je pak utakmica dobro došlo kako bi nadoknadila propušteno obzirom da su pripreme zbog teškog stanja u klubu startale s dva tjedna zakašnjenja.

Rijeka je u vodstvo došla u 32. minuti kada je Župarić pravovremeno pronašao Puljića koji matira Ćorića. Vratar Istre 1961 se tom prilikom nije istaknuo reakcijom.

Na početku drugog poluvremena Rijeka je odlučila pobjednika. Prvo je u 49. minuti nakon dodavanja Kvržića u službenom debiju poentirao Čolak.

Potom je sedam minuta kasnije, nakon što je neposredno prije ušao u igru, prekrasan pogodak postigao Črnic.

Konačan rezultat je postavljen u 88. minuti kada je iz slobodnog udarca lijepo pogodio Zuta.

Kolo se nastavlja od 17 sati kada se u Gradskom vrtu sastaju Osijek i Dinamo.

Dodajmo da je Armada tijekom susreta izvjesila transparent podrške novinaru Radio Rijeke Koradu Vujnoviću koji se u KBC Rijeka bori za život. Također se pozivaju građani da daruju krv, tražene su grupe B- i 0-.

Od 15 sati na Rujevici počinje susret 21. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem će snage odmjeriti Rijeka i Istra 1961.

U prve dvije međusobne utakmice u aktualnoj sezoni obje momčadi su upisale po jednu pobjedu. Rijeka je u 3. kola na Rujevici slavila sa 2:0 dok je Istra 1961 u 12. kolu na Drosini bila bolja pogotkom Puclina.

Koliko su obje momčadi doživjela promjena u proteklom periodu najbolje svjedoči podatak da Zeleno-žuti danas mogu računati na samo dva igrača koji su prije manje od četiri mjeseca došle do tri boda. U kadru su ostali samo Tomislav Čuljak i Aljoša Vojnović koji je na posudbi iz Osijeka.

Rijeka pak u kadru ima šest od 14 igrača koje je tada koristio Matjaž Kek.

Slovenski stručnjak i Darko Raić Sudar su se odlučili za sljedeće početne sastave: