Rijeka poražena u Grčkoj (VIDEO)

Hrvatski prvak Rijeka poražen je rezultatom 2-1 od Olympiacosa u prvom susretu play off faze Lige prvaka.

Susret je prošao u dominaciji grčkog prvaka, koji je osim popriličnog broja izglednih situacija pred vratima Simona Sluge, ostavljao dosta prostora za kvalitetne i opasne izlaske Rijeke u kontre i polukontre.

Zapravo je to ‘obrazac’ koji smo gledali čitavo prvo poluvrijeme. Nakon nekoliko zaista izglednih situacija za postizanje pogotka, koje većinom nije iskorištavao Nabouhane, Rijeka je nakon fantastične akcije u 42. minuti preko Hebera povela. Imao je Brazilac nekoliko izglednih situacija i prethodno pogotku, no nije najspretnije reagirao. Sve to nadoknadio je odličnim primanjem lopte i udarcem koji je završio iza leđa Kapina za 0-1 Kekove momčadi.

Treba naglasiti da je posljednja linija Rijeke, na čelu s Josipom Elezom, poprilično plivala većinu susreta, te bez kvalitetne podrške veznjaka, teško izlazila na kraj sa situacijama u koje su ih dovodili Olympiacosovi igrači.

U drugom poluvremenu Olympiacos je nastavio sa svojom igrom prema naprijed, koja je zadavala dosta problema spomenuto dekoncentriranoj posljednjoj liniji Rijeke, a Kekova momčad sve je teže i nekvalitetnije izlazila u kontre i polukontre.

Do zasluženog izjednačenja Olympiacos dolazi u 66. minuti utakmice preko Odjidja-Ofoea.

Što se kraj utakmice više bližio, to je grčki prvak sve konstantnije pritiskao Rijeku, koja se u potpunosti posvetila obrambenim zadaćama, što je s obzirom na postignuti pogodak u gostima, u potpunosti razumljivo. Ipak, planove Matjaža Keka i njegove momčadi, pokvario je Leonard Žuta, koji je u 83. minuti utakmice zaradio drugi žuti karton, zbog igranja rukom.

Do 90. minute stvari su za Rijeku, usprkos igraču manje, stvari su više manje bile pod kontrolom, no Olympiacos je upravo u završnici najjače stisnuo hrvatskog prvaka. U 91. 20-godišnji Athanasios Androutsos glavom proslijeđuje loptu u gredu Sluginih vrata, a u 93. minuti Romao pogađa za 2-1 Olympiacosa.

Kada se pogleda cjelokupni dojam, na kraju ipak zaslužena pobjeda grčkog prvaka, koji je zbog dekoncentracije u završnici propustio pristojan broj izglednih prilika. Rijeka je s druge strane dokazala da Olympiacos nije nepremostiva prepreka, no za prolazak će, uz vrlo dobru i odličnu igru prema naprijed (kakvu smo gledali danas u prvom dijelu), biti potrebno i puno puno kvalitetnije izdanje zadnje linije.

Uzvrat na Rujevici na rasporedu je 22. ovog mjeseca u 20 sati i 45 minuta.

Nogometaše Rijeke večeras očekuje prva utakmica posljednjeg pretkola u kvalifikacijama za Ligu prvaka, a protivnik teško da je mogao biti teži – grčki prvak Olympiakos. Da uvod u večerašnji susret bude još teži, pobrinula se uprava rijeke, prodavši Stefana ristovskog, ponajboljeg igrača u momčadi Matjaža Keka.

UEFA je donijela odluku da je dolazak na utakmice zabranjen gostujućim navijačima, no Arnada će večeras svejedno odraditi jedno gostovanje, i to na svojem bivšem te neprežaljenom domu – Kantridi.

– Već je na ždrijebu bilo jasno tko je favorit. Uz sav respekt prema Olympiacosu, klub kvalitete i tradicije, Rijeka je došla odigrati europsku utakmicu koja bi nama omogućila da se sve skupa odlučuje na Rujevici. Želim da budemo hrabri i pokažemo Rijeku u pravom svjetlu, u najavi je susreta rekao riječki strateg.

Evo za koje su se početne postave odlučili treneri Besnik Hasi i Matjaž Kek.