Rijeka pogotkom Čolaka svladala ‘Farmaceute’ na Rujevici (VIDEO)

U pretposljednjoj utakmici programa 21. kola Hrvatski Telekom Prve lige Rijeka je, pred 3 532 gledatelja na Rujevici, rezultatom 1-0 (1-0) svladala Slaven Belupo i tako stigla do jedanaeste ligaške pobjede u sezoni.

Strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je Antonio Mirko Čolak u 33. minuti, a gosti su od 71. zbog isključenja Bože Mikulića igrali s igračem manje.

Prvu dobru priliku na susretu vidjeli smo u 7. minuti kada je Tomečak glavom jednu dugu loptu spretno poslao naprijed u prostor, a Čolak se pored gostujućih braniča izborio za poziciju i iskosa s desne strane s nekih petnaest metara uputio udarac nakon je lopta otišla malo pored suprotne vratnice.

Gosti su dobro parirali Rijeci, no svoju prvu izglednu situaciju dočekali su na isteku 26. minute kada je Lepinjica pogriješio u predaji lopte i omogućio kontru u kojoj je Glavčić išao sam pred Pandura koji ipak prvi stiže na loptu.

Tri minute poslije ponovno odlična situacija za Čolaka koji je izašao u jedan na jedan s Filipovićem, gostujući vratar se odlično ‘raširio’ i sačuvao mrežu netaknutom.

Rožmanova momčad do rezultatske prednosti stiže u 33. minuti kada je Andrijašević odigrao loptu na lijevu stranu napada za Štefulja, on kvalitetno ubacio kroz peterac na suprotnu vratnicu gdje je pored statičnih gostujućih braniča prvi na lopti Čolak, koji spretnom reakcijom posprema loptu u mrežu za 1-0 Rijeke i svoj deveti ligaški pogodak u sezoni, ukupno 28. u 58. Prva HNL nastupu.

Do kraja poluvremena Slaven je imao nekoliko pristojnih situacija, no iz istih nije kreirana veća opasnost po vrata Pandura, tako da Rijeka, iako nije pretjerano izrazito dominirala događanjima na travnjaku, na odmor ide sa zasluženom prednošću.

Drugi dio je puno bolje otvorila Rijeka koja je u 50. minuti bila vrlo blizu povećanja rezultatske prednosti kada se Raspopović (ušao u 44. umjesto Tomečaka) ubacio u šesnaesterac gostiju i uputio opasan prizeman ubačaj, no Čolak u petercu malo kasni na loptu koja je prošla pored svih.

Dvije minute poslije ponovno fantastična situacija za domaće. Čolak je povukao kontru i probio lijevu stranu gostujuće obrane, odigrao odlično povratno za Raspopovića koji nečuvan s nekih sedam metara snažnim udarcem šalje loptu pored vratnice.

‘Farmaceuti’ su prvi put u nastavku opasno pred vrata Pandura došli u 69. minuti kada je na ubačaj Gode Krstanović ostao nečuvan na pet metara i neuspješno pokušao primiti loptu i tako upropastio odličnu priliku svoje momčadi.

U 71. gosti ostaju s igračem manje jer je Mikulić na sedamnaest metara srušio Acostyja (ušao u 66. umjesto Lončara) te mu je za taj start sudac Matoc isporučio izravan crveni karton.

U 84. minuti se s dvije fantastične obrane iskazao vratar gostiju Filipović. Prvo je obranio snažan udarac Halilovića s nekih šesnaest metara, lopta se odbila do nečuvanog Raspopovića koji je uputio snažan, ali neprecizan udarac i Slavenov vratar ponovno brani.

Ogroman pritisak kreirala je Rijeka nakon isključenja Mikulića. U 88. minuti ponovno prijeti Halilović, njegov udarac sa šesnaest metara pogađa nekog u obrani gostiju te Filipović dobrom intervencijom uspješno odbija u korner.

U posljednjih nekoliko minuta utakmice (šest minuta sudačke nadoknade) gosti su se aktivno trudili nekako ugroziti vrata Pandura, dok se Rijeka povukla i čuvala stečenu prednost. U konačnici nije bilo velikih izazova za domaćeg vratara, dapače Slaven je bio toliko nemoćan u drugom dijelu da nisu uputili nijedan udarac prema protivničkim vratima. ‘Bijeli’ su tako stigli do jedanaeste ligaške pobjede u sezoni i sada imaju dva boda više od četvrtoplasiranog Osijeka, te četiri manje od drugoplasiranog Hajduka.

Rijeka u sljedećem kolu gostuje u Velikoj Gorici kod Gorice, dok će Slaven Belupo u Koprivnici biti domaćin Hajduku.

Na Rujevici se s početkom u 15 sati igra pretposljednji susret programa 21. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem Rijeka dočekuje Slaven Belupo.

Obje momčadi u nastavak su prvenstva ušle s porazima, ‘Bijeli’ su rezultatom 2-1 poraženi u Zagrebu od Lokomotive, dok je Slaven Belupo (usprkos dobrom izdanju) upisao domaći 2-0 poraz od Dinama. Usprkos lošem izdanju protiv Lokomotive, Rijeka je sredinom tjedna rezultatski minimalnim slavljem izbacila Dinamo u četvrtfinalu kupa te u pozitivnom ozračju iščekuje današnji okršaj s gostima iz Koprivnice.

U dva ovosezonska međusobna ligaška susreta Rijeka je odnijela svih šest bodova upisavši 3-1 domaće slavlje u trećem, te 1-2 gostujuće slavlje u dvanaestom kolu.

S obzirom na razvoj događaja u donjem dijelu ljestvice, ‘Farmaceutima’ bi pozitivan ishod danas značio puno. Devetoplasirana Istra je na samo tri boda zaostatka za Koprivničanima, a osmoplasirani Inter pak zaostaje samo jedan bod. Rijeka bi u slučaju slavlja preuzela treće mjesto od Osijeka, koji je u ovom kolu odigrao domaći remi sa zaprešićkim Interom.

Glavni sudac današnje utakmice je Marko Matoc iz Zaprešića, a pomoćnici će mu biti Borut Križarić iz Čakovca i Goran Loparac iz Sladojevaca. VAR sudac Ivan Vučković iz Zagreba, a njegov asistent sugrađanin mu Igor Krmar.

Treneri Simon Rožman i Tomislav Stipić na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: