Rijeka pogotkom Acostyja u 90. minuti do preokreta i slavlja nad ‘Farmaceutima’ (VIDEO)

U posljednjoj utakmici drugog dana programa 12. kola Hrvatski Telekom Prve lige Rijeka je rezultatom 1-2 (1-0) svladala Slaven Belupo u Koprivnici i tako stigla do šeste prvenstvene pobjede u sezoni.

Strijelac za vodstvo domaćih bio je Miloš Radivojević u 14. minuti, a preokret Rožmanovoj momčadi donose Alexander Gorgon golom iz zaleđa u 74. i Maxwell Acosty pogotkom u 90. minuti utakmice.

Konkretnim prilikama vrlo siromašno prvo poluvrijeme ipak je bolje odigrao domaćin koji je prvi zaprijetio u 7. minuti preko Bogojevića čiji se udarac od Smolčića odbio u okvir, no Prskalo je bio siguran u reakciji.

U 13. minuti Punčec puca glavom, gostujući vratar upisuje još jednu obranu.

Minutu poslije ‘Farmaceuti’ dolaze do rezultatske prednosti. Nakon dvoboja Radivojevića i Tomečaka igrač gostiju ostaje ležati na travnjaku, Pejin ne signalizira nužnost prekida igre, te u nastavku akcije Krstanović igra kvalitetnu loptu desno u prostor za Bogojevića koji kvalitetno ubacuje na suprotnu vratnicu gdje u skoku najviši Radivojević mirno sprema loptu u mrežu za 1-0 domaćina i svoj prvijenac u Prvoj HNL.

U 37. minuti Lima je pobjegao obrani gostiju i uputio prizeman udarac, ali Prskalo ponovno upisuje obranu.

Prema naprijed vrlo bezidejna Rijeka prvu priliku na susretu kreirala je u 38. minuti kada je Gorgon proigrao Lončara, no Ježina dobrom reakcijom spriječio veću opasnost po svoja vrata.

U posljednjim trenucima prvog poluvremena Bogojević je uputio snažan udarac iskosa s desne strane s nekih dvadesetak metara i poslao loptu malo iznad okvira.

U nastavku prvi prijete domaći, Glavčić je ubacio s lijeve strane napada u 53. minuti, Prskalo uhvatio loptu koja mu ispada iz ruku, Punčec kratko odbija te ‘Farmaceuti’ ponovno dolaze u posjed no nisu uspjeli Puclin i Paracki materijalizirati tu situaciju u kaznenom prostoru gostiju.

Rijeka je prvi put u nastavku Ježinu testirala u 63. minuti kada je ubačaj Tomečaka s desne strane u čudnom luku išao pod gredu, a domaći vratar ipak uspio odbiti u udarac iz kuta.

Pet minuta poslije ponovno prijete gosti i to opet preko Tomečaka. Probio je lijevu stranu domaće obrane i prošao nekoliko igrača, uz granicu igrališta pokušao odigrati povratnu kroz peterac, no Ježina sve prati i odbija, a u nastavku domaći uklanjaju opasnost.

U 73. minuti Krstanović je mogao povećati rezultatsku prednost domaćih no nije iskoristio jedan na jedan situaciju s Prskalom, koji u konačnici brani njegov loš udarac.

Rijeka do izjednačenja dolazi samo minutu poslije. Ubačaj Tomečaka s desne strane u mrežu je pospremio Gorgon za 1-1 i svoj drugi ligaški pogodak u ovoj sezoni. Treba istaknuti da je gostujući igrač u ovoj situaciji bio u nedozvoljenoj poziciji, što Kruno Šarić iz Županje nije označio.

Bio je ovo period utakmice kada su gosti počeli izraženije dominirati na travnjaku pa tako u 76. bilježimo još jednu dobru situaciju nakon ubačaja Tomečaka, ovaj put je na drugoj vratnici bio Andrijašević koji ipak nije uspio kvalitetnije zahvatiti loptu.

U 82. minuti ponovno prijeti Belupo. Ubačaj Bogojevića s desne strane napada loše je zahvatio Krstanović na drugoj vratnici, te Prskalo uz manje probleme na gol crti hvata loptu i upisuje obranu.

Tri minute poslije Jajalo je opasno ubacio iz kornera na prvu vratnicu, išlo je to u okvir, branič gostiju odbija loptu van igre, a Prskalo se u pokušaju da zatvori svoj kut zabija u vratnicu te nakon pružene liječničke pomoći ipak nastavlja igru.

Rijeka do pogotka vrijednog tri boda stiže u 90. minuti kada je ubačaj Gorgona kratko odbio Ježina, loptu na nekih dvanaest metara prihvatio Acosty i ovosezonskim prvijencem postavio konačnih 1-2.

Do kraja susreta, četiri minute sudačke nadoknade, nismo vidjeli opasnosti pred vratarima.

Rijeka je tako preokretom stigla do šeste pobjede u sezoni i trenutno je na 22 osvojena boda, dok su gosti i pod vodstvom novog trenera Stipića nastavili s nizom ligaških poraza, kojih sada imaju ukupno osam u dvanaest odigranih kola.

Rijeka u sljedećem kolu na Rujevici dočekuje Goricu, dok će Slaven Belupo biti gost Hajduka na Poljudu. Program 12. kola zaključuje se sutra utakmicama Intera i Osijeka u Zaprešiću (15h) te Lokomotive i Hajduka (17:30h) u Zagrebu.

Slaven Belupo će od 17:30 na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici pod vodstvom novog trenera Tomislava Stipića u sklopu 12. kola Hrvatski Telekom Prve lige dočekati Rijeku.

U njihovom prvom sezonskom prvenstvenom ogledu bolja je bila Rijeka koja je na Rujevici slavila rezultatom 3:1. Za momčad koju je tad vodio Igor Bišćan strijelci su bili Čolak, Lončar i Tomečak dok je za ekipu na čijem je čelu bio Ivica Sertić poentirao Krstanović.

Faramceuti u današnjem srazu nemaju na raspolaganju kartoniranog Nowaka dok su ozlijeđeni Koh i Međimorec. Rijeka pak ne može računati na suspendiranog Halilovića, Velkovski je još ozlijeđen dok je Kvržić dobio poštedu nakon reprezentativne akcije.

Utakmicu će suditi Tihomir Pejin iz Donjeg Miholjca, a asistenti su Marjan Tomas (Osijek), Kruno Šarić (Županja) i Josip Lučić (Vinkovci). Delegat susreta je Antun Valić iz Slavonskog Broda dok će suce kontrolirati Dragutin Poljak iz Zagreba.

Tomislav Stipić i Simon Rožman na teren su od prve minute odlučili poslati sljedeće igrače: