Rijeka pobjedom započela obranu naslova (VIDEO)

Rijeka je na Rujevici slavila protiv Slaven Belupa rezultatom 2:0 (1:0) te je tako pobjedom započela obranu naslova prvaka države. Mate Maleš je uoči početka susreta prigodnim poklonom od Ivana Mance u ime kluba obilježio 100. nastup u dresu Rijeke. Momčad Matjaža Keka je do pobjede došla sa deset igrača jer je u 56. minuti zbog drugog žutog kartona iz igre morao izaći kapetan Filip Bradarić. Prvu veliku priliku na utakmici imao je Ivanovski, ali je njegov udarac završio na gredi. Rijeka je do prvog pogotka došla u 22. minuti kada je Vešović pronašao Gorgona koji glavom šalje loptu u mrežu Markovića.

Nakon isključenja Bradarića gosti su mogli do izjednačenja preko Kendeša, ali je novoprodošli igrač iz odlične situacije pucao pored gola. Rijeka je pitanje pobjednika riješila u 72. minuti kada je Mišić oduzeo jednu loptu te je pronašao Vešovića koji je svladao Markovića.
Aktualni prvak Hrvatske Rijeka obranu naslova počinje od 21 sat na Rujevici susretom 1. kola HT Prve lige protiv Slaven Belupa. Momčad Matjaža Keka su u proteklom periodu napustili Andrijašević (Gent), Čanađija (Olimpija posudba) Bezjak (Darmstatd), Kulušić, Nevistić (Varaždin – posudba), Kabiru (Varaždin – posudba), Ayodeji (Varaždin – posudba) Turčin (Rudeš – posudba), Kovačević (Hajduk), Nekić (Inter-Zaprešić), Diyoke (Krško – posudba), Totić (Krško), Rebernik (Slaven Belupo), Vizinger (Rudar – posudba), Dangubić (Celje – posudba), Tomasov (Astana – posudba) i Matić (Široki Brijeg – posudba) dok su na Rujevicu pristigli Gomelt, Heber, Punčec, Đoković i Kvržić koji se vratio sa posudbe u Sheriffu. Željko Kopić pak više ne može računati na Stevenovića, Christiansena, Burića, Melnjaka, Gregurinu, Tadića, Radića i Hebera dok su u Koprivnicu pristigli Vice Kendeš, Ante Vrljičak, Benjamin Tatar, Bruno Telushi, Bruno Goda, Zvonimir Šarlija, Bruno Martinaga, Mihael Rebernik, Mario Bartulović te Miloš Vidović. Treneri su se odlučili za sljedeće postave: ]]>