Rijeka pobjedom nad Splitom ponovno na +4 od Dinama (VIDEO)

Rijeka je u susretu 28. kola MAXtv Prve lige rezultatom 2-0 svladala RNK Split.

Iako su gosti u prvom poluvremenu izgledali iznenađujuće opasni prema naprijed, te standardno čvrsti obrambeno, dvije, tri ozbiljne prilike sve je što su uspjeli napraviti.

Pogodak za 1-0 Rijeke postigao je austrijski veznjak Alexander Gorgon u 37. minuti kada je odlično prihvatio loptu između dva braniča Splita i mirno poentirao pored Duke za vodstvo svoje momčadi. Jedanaesti je ovo prvenstveni pogodak za Austrijanca.

U 59. minuti utakmice konačnih 2-0 postavlja Crnogorac Marko Vešović lijepo plasiranim udarcem. Svojim četvrtim prvenstvenim pogotkom donio je tako potvrdu pobjede Rijeci i povratak na četiri boda prednosti nad konkurentom za naslov prvaka države.

Borba za titulu nastavlja se 22. 04. kada Rijeka ide u goste kod Istre 1961, dok Dinamo na Maksimiru dočekuje Hajduk.

U 15 sati na Rujevici počinje susret 28. kolo MAXtv Prve lige u kojem lider prvenstvene ljestvice, Rijeka, dočekuje pretposljednjeg Splita. Rijeka će pokušati doći do nove pobjede kojom bi ponovno pobjegla Dinamu na četiri boda prednosti.

Sva tri ovosezonska sraza pripala su momčadi s Rujevice koja je tom prigodom upisala gol razliku 7:0.