Rijeka pobijedila u Vinkovcima (VIDEO)

U posljednjem susretu 17. kola Hrvatski Telekom Prve lige Rijeka je na gostovanju u Vinkovcima po blatnjavom terenu i kišovitom vremenu upisala pobjedu nad Cibalijom rezultatom 1:2 (1:2).

Gosti su tako nakon pet kola upisali prvenstvenu pobjedu te su se bodovno izjednačili sa Hajdukom i Osijekom na drugom mjestu ljestvice sa 12 bodova zaostatka za vodećim Dinamom. Cibalia je pak ostala na 8. mjestu ljestvice sa dva boda prednosti pred posljednjeplasiranim Rudešom.

Gosti su do slavlja došli u novim dresovima koji su posvećeni Armadi koja je ove godine proslavila 30. rođendan.

Bolje otvaranje susreta Rijeka je konkretizirala u 18. minuti kada je Pavičić pronašao Gorgona kojemu Šubarić brani prvi pokušaj, ali je mladi vratar Cibalije bio neuspješan prilikom drugog udarca.

Samo pet minuta kasnije na asistenciju Kvržića svoj sedmi prvenstveni pogodak u aktualnoj sezoni je postigao Gavranović.

Cibalija je smanjila vodstvo Rijeke u 32. minuti kada je lijep zgoditak postigao Marko Pervan.

U drugom poluvremenu su više prilika imali gosti, ali do promjene rezultata nije došlo.

Od 18 sati u Vinkovcima počinje posljednji susret 17. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem se sastaju Cibalia i Rijeka.

Obje momčadi su u negativnom rezultatskom nizu. Domaćini su bez prvenstvene pobjede posljednje tri utakmice dok su gosti posljednih pet susreta u 1. HNL bez osvajanja tri boda.

Prvi ovosezonski međusobni sraz ove dvije ekipe završio je uvjerljivom pobjedom Rijeke koja je na Rujevici slavila sa čak 7:0.