Rijeka na Rujevici uvjerljivo poražena od Austrije (VIDEO)

U četvrtom kolu grupe D Europske lige Rijeka je na Rujevici pred 7.912 gledatelja poražena od Austrije Beč rezultatom 1:4 (0:1).

Austrijski predstavnik je tako uzvratio momčadi Matjaža Keka za poraz u prošlom kolu te su s nova tri boda preskočili Rijeku na ljestvici.

U drugom susretu skupine koji je u Ateni odigran između AEK-a i Milana nije bilo golova.

Na Rujevici su mreže mirovale do 42. minute kada je Pires uposlio Prokopa koji se odličnim driblingom oslobađa Zute i Punčeca te matira Prskala.

Rijeka je do izjednačenja došla u 61. minuti kada na asistenciju Gorgona pogađa Pavičić.

Domaćini neriješen ishod nisu uspjeli održati ni minutu, nakon akcije Piresa i Gluhakovića precizan je opet bio Prokop.

U 72. minuti susreta zbog udaranja Prokopa izravan crveni karton je dobio Mišić.

Samo minutu kasnije iz slobodnog udarca je ubacio Holzhauser, a na drugoj stativi je bio najviši Serbest koji šalje loptu iza Prskala.

Konačan rezultat je postavljen u 83. minuti kada se na asistenciju igrača utakmice Prokopa u strijelce upisao Monschein.

U idućem kolu Rijeka će gostovati kod AEK-a, dok Milan dočekuje Austriju Beč.

U 19 sati aktualni hrvatski prvak Rijeka na Rujevici će u susretu 4. kola skupine D UEFA Europa lige odmjeriti snage protiv Austrije Beč.

Prvi susret ova dva protivnika završio je 3-1 pobjedom Rijeke, a strijelci su za Kekovu momčad bili Gavranović, s dva pogotka, te Kvržić.

>> Rijeka sa 3:1 pobijedila Austriju

Upravo na najboljeg klupskog strijelca – Marija Gavranovića, Matjaž Kek neće moći računati u ovom važnom europskom ogledu. Nakon što je propustio derbi s Dinamom prošli tjedan, nakon kojeg su se vukli repovi oko toga je li zaista i koliko teško ozlijeđen, Gavranovića danas nema ni na klupi Rijeke.

Hrvatski prvak današnjom bi pobjedom eliminirao Austriju iz svih kalkulacija za prolazak skupine, a u slučaju pobjede Milana nad AEK-om u drugoj utakmici ove skupine, s šest osvojenih bodova preuzeo drugo mjesto na ljestvici.

Treba naglasiti da je Austria Beč dosta ozbiljnija momčad kada nastupa u gostima, tako su u sva tri ovosezonska europska gostovanja postigli po dva pogotka, te imaju skor od dvije pobjede i jednog remija, dok Rijeka s druge strane doma ima jedan remi i dva poraza.

Treneri Matjaž Kek i Thorsten Frink na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: