Rijeka golovima Murića i Lončara osigurala nastup u finalu kupa (VIDEO)

U drugoj utakmici polufinala Hrvatskog nogometnog kupa Rijeka je, pred 2 463 gledatelja, rezultatom 1-2 (0-1) svladala Inter u Zaprešiću i tako osigurala šesti nastup u finalu natjecanja.

Strijelci su za goste bili Murić i Lončar, dok je za goste mrežu zatresao Brezovec.

Prvu prijetnju na utakmici vidjeli smo u 8. minuti kada je Murić pucao sa 18 metara iskosa s desne strane u bliži kut, no Matković dobrom reakcijom brani i odbija u korner.

Tri minute poslije Acosty je (dojam je iz nedozvoljene pozicije) došao u situaciju da s nekih 8 metara može ugroziti domaća vrata, no njegov udarac otišao je pristojno preko okvira.

U 27. minuti Bosec je probio lijevu stranu gostujuće obrane i ušao u peterac gostiju, no njegov oštar ubačaj povratno u sredinu hvata Sluga.

Rijeka do rezultatske prednosti dolazi u 30. minuti. Tibor Halilović je odigrao loptu kroz sredinu domaće obrane za Roberta Murića koji zaobilazi Matkovića i pogađa mrežu za 0-1 gostiju.

U 42. minuti odlična situacija za Inter. Bosec je ponovno uspio proći po desnoj strani domaćeg napada, izašao je praktički sam u jedan na jedan sa Slugom koji istrčava i rukom odbija te čuva mrežu netaknutom.

U nastavku prvi prijete gosti, Halilović je u 52. minuti uputio udarac s nekih 18 metara, no lopta je išla ravno u dobro postavljenog Matkovića.

Minutu poslije Muhar pokušava dalekometnim udarcem na drugoj strani, no ni Sluga nema problema u reakciji.

U 54. odlična situacija za Inter. Andrej Šimunec je na ubačaj Postonjskog iz kuta najviši u skoku, no lopta nakon njegovog udarca glavom odlazi zaista malo pored suprotne vratnice.

U 59. minuti Toplak radi prvu promjenu, umjesto Ivana Mamuta ušao je Robert Mišković.

Bišćan prvu promjenu u svojim redovima radi u 64., Čolak je ušao umjesto Murića.

Minutu nakon ulaska Čolak je probio lijevu stranu domaće obrane i odigrao povratno za Halilovića čiji udarac s nekih 10 metara odlazi pristojno iznad okvira Matkovićevih vrata.

Acosty je u 69. minuti uputio udarac s nekih 15 metara, no ponovno neprecizno i lopta odlazi pored vrata.

U 74. minuti iz igre izlazi Serder Serderov umjesto kojeg je ušao Josip Brezovec.

Tri minute poslije druga izmjena i kod gostiju, Stjepan Lončar ušao je u igru umjesto Tibora Halilovića.

U 81. se Lončar izborio za dobru poziciju i uputio udarac s nekih 15 metara, no Šimunec blokira i lopta odlazi malo pored vratnice u korner iz kojeg gosti nisu kreirali veću opasnost.

Posljednja izmjena u redovima Intera je Andrija Kaluđerović umjesto Ivana Tatomirovića u 83. minuti.

Rijeka do 0-2 stiže pogotkom Stjepana Lončara u 86. minuti. 22-godišnji veznjak kvalitetno je plasiranim udarcem sa 17 metara matirao Matkovića za svoj drugi pogodak u sezoni, prvi u kup natjecanju.

Konačnih 1-2 postavio je Josip Brezovec pogotkom iz slobodnog udarca sa 18 metara u prvoj minuti sudačke nadoknade. Bio je to njegov 9. kup pogodak, prvi u dresu Intera.

Do kraja susreta Inter je imao pritisak i dvije dobre situacije, no nisu uspjeli kvalitetnije ugroziti Slugina vrata.

Rijeka je tako osigurala šesti nastup u finalu Hrvatskog nogometnog kupa u kojem će se za svoj peti trofej u ovom natjecanju boriti protiv Dinama.

Finale je na rasporedu 22. svibnja (srijeda) na stadionu Aldo Drosina u Puli.

Od 18 sati u Zaprešiću počinje drugi polufinalni susret Hrvatskog nogometnog kupa u kojem Inter dočekuje Rijeku.

Pobjednik će u finalu koje se igra 22. svibnja na stadionu Aldo Drosina u Puli igrati s Dinamom koji je jučer pogocima Olma i Šunjića bio bolji od Osijeka.

Inter je do polufinala stigao pobijedivši Bednju (0:3), Istru 1961 (2:1) te Vinogradar (3:0), a Rijeka je svladala Radnika iz Križevaca (0:9), Varaždin (1:2) i Lokomotivu (1:2).

U četiri ovosezonska međusobna susreta ove dvije momčadi Rijeka je upisala četiri pobjede. Na Rujevici su slavili s 4:0 i 7:0, a u Zaprešiću 1:2 i 0:3.