Rijeka deklasirala Cibaliju (VIDEO)

Rijeka slavlje
Arhivska slika / Foto: HNK Rijeka

U osmom kolu Hrvatski Telekom Prve lige Rijeka je na Rujevici pred 4.944 gledatelja upisala uvjerljivu pobjedu protiv Cibalije rezultatom 7:0 (3:0). Domaći igrači su tako na najbolji način čestitali rođendan svom treneru Matjažu Keku koji je danas napunio 56 godina.

S nova tri boda Rijeka je barem privremeno skočila na drugo mjesto ljestvice uoči večerašnjeg okršaja Osijeka i Hajduka. Vinkovačani su pak nakon tri uzastopne pobjede na okrutan način prizemljeni od strane aktualnog prvaka.

Pitanje pobjednika je riješeno već u uvodu susreta. U 2. minuti nakon ubačaja iz kuta Mišića Karamarko nije uspio izbiti loptu koja dolazi do Gavranovića za 1:0 domaćina. Usprkos postignuom golu Armada je Gavranovića zvižducima ispratila iz igre prilikom zamjene u drugom dijelu utakmice zbog događanja u vezi njegovog propalog prelaska u Dinamo.

Samo tri minute kasnije prednost Rijeke je povećao Gorgon nakon odličnog prodora i ubačaja Kvržića.

Na odmor se otišlo s tri gola u mreži Ivana Brkića. Svoj drugi gol na susretu nakon odličnog dodavanja Hebera u 42. minuti postiže Gorgon.

Rijeka je furiozno ušla i u nastavak susreta. U 50. minuti Gavranović je pronašao Gorgona koji spušta loptu za Hebera i novo povećanje prednosti.

Samo dvije minute kasnije u strijelce se upisao i Filip Bradarić preciznim udarcem sa 20-ak metara.

U 68. minuti Kvržić je ubacio sa desne strane, a efektan pogodak poluškaricama postiže Josip Mišić.

Konačni rezultat postavljen je u sudačkoj nadoknadi preko Gorgona koji se današnjim hat-trickom izjednačio sa Markom Pervanom na vrhu ljestvice strijelaca.

Dodajmo da Armada prvih 20 minuta susreta nije navijala zbog tragične smrti svog člana Darka Brkića od kojeg su se oprostili i primjerenim transparentom.

Minimalnom (1-0) pobjedom Istre 1961 nad Farmaceutima jučer je nakon reprezentativne pauze nastavljena Hrvatski Telekom Prva liga. Osmo kolo najvišeg nogometnog razreda u Hrvatskoj nastavlja se danas, a prve će na travnjak momčadi Rijeke i Cibalije, koje će u 17 sati istrčati pred gledateljima na Rujevici.

Oba kluba su tijekom reprezentativne stanke osvježila svlačionice, tako da su u redove aktualnog prvaka države stigli Boadu Maxwell Acosty, Jason Alan Davidson, te u posljednjim satima zadnjeg dana prijelaznog roka – Dinamov veznjak Domagoj Pavičić. U kadru za današnji susret će slovenskom stručnjaku na klupi Rijeke biti i igrač zaprešićkog Intera Jakov Puljić, koji je u redove prvaka stigao na posudbu do kraja sezone.

Medijski se naveliko nagađalo i o prelasku Marija Gavranovića u redove Dinama, no usprkos raznim tvrdnjama iz oba tabora, 27-godišnji napadač u konačnici je ostao igrač Rijeke. Klub su tako u ovom periodu reprezentativne stanke napustili samo Damjan Đoković i Ivan Martić.

>> Mario Gavranović se obratio javnosti

Vinvkovački prvoligaš je također bio aktivan posljednjih dana prijelaznog roka. Momčad Mladena Bartolovića tako je okončanje 31. kolovoza dočekala pojačana za čak četiri nova imena. Riječ je o bivšim Hajdukovcima Frani Vojkoviću i Zvonimiru Miliću, te 24-godišnjem vrataru Stipi Nevestiću, dok je stopersku liniju pojačao 23-godišnji Zadranin Frane Ikić. U redove vinkovačkog prvoligaša, po završetku posljednje utakmice pred reprezentativnu pauzu, je stigao i Valentino Stepčić.

Cibalia je na reprezentativni odmor otišla s tri uzastopne pobjede, redom su padali Rudeš (3-0), Istra 1961 (0-1), te u slavonskom derbiju Osijek (2-1).

Rijeka je s druge strane, paralelno s europskim izazovima, nakon gostujućeg poraza od Osijeka (1-0), i domaćeg od Dinama (0-2), u posljednja dva kola pred odmor upisala dvije pobjede (Lokomotiva, Inter Zaprešić).

Nakon jučerašnje pobjede Istre 1961 nad Slaven Belupom, stvari pri dnu ljestvice su se ponovno zakuhale, tako da bi momčadi Mladena Bartolovića bod na Rujevici zaista značio mnogo. Rijeka s druge strane, ukoliko pobijedi, ima priliku na prvenstvenoj ljestvici preskočiti Hajduk, kojeg večeras u 19 sati očekuje okršaj s Osijekom u derbiju kola.

Treneri Matjaž Kek i Mladen Bartolović na travnjak su se odlučili izvesti sljedeće sastave:

Pravdu na Rujevici dijeliti će splitska sudačka trojka – Goran Gabrilo, Mario Pepur i Hrvoje Radić, dok je četvrti sudac Marin Vidulin iz Kanfanara.