Remi Varteksa i Vukovara u Varaždinu

Snijeg i led koji su okovali kontinent odgodili su početak natjecanja u 3. HNL Istok pa su tako momčadi Varteksa i Vukovara tek večeras odigrale svoju prvu utakmicu u proljetnom dijelu natjecanja. Derbi začelja u koji su domaći ušli s fenjerom u rukama, a gosti s ne previše sigurnog 13. mjesta odigrao se netipično za 3. rang natjecanja, pod svjetlima reflektora stadiona Varteksa. Sama utakmica bila je humanitarnog karaktera i prihod s nje će ići za liječenje male Vukovarke Maše Čuvalo koja boluje od teške bolesti bubrega.

>> Polaganje vijenaca prije utakmice Varteksa i Vukovara

Osim pozicije na ljestvici trener Bumbara Antun Jukić razlog za brigu imao je i u desetkovanom kadru za večerašnju utakmicu. Kartoniranim Novoselcu, Kuharu, Kukecu i Sušcu pridružili su se ozlijeđeni Spasić, Hižak i Sokser pa Jukić nije imao previše dilema oko sastava jer su mu van početnih 11 ostali tek juniori i novopridošli “Amerikanac” Zajimović.

U utakmicu su obje ekipe ušle oprezno više čuvajući svoj gol pa u prvih pola sata bilježimo po jednu priliku s obje strane. Prvo je Šoštarić u 13. minuti oprobao Đilasa s 30 metara ali je vratar Vukovara na mjestu, da bi u 30. minuti Cho provozao desnu stranu Varteksove obrane, ali gađa samo vanjsku mrežu gola Posavca. U trenucima kad je Varteks počeo padati, a Vukovar preuzeo igru, zaigrali su se stoperi Vukovara, loptu im krade Šobaka i sam kreće prema Đilasu, no ruši ga Mišković kojeg sudac Matočec bez razmišljanja šalje u svlačionicu. Iz tog prekršaja Varteks dolazi i do vodstva. Uzeo je loptu Šoštarić i s 25 metara pogađa u Đilasov kut za 1-0.

Vukovar i u nastavku preuzima kontrolu pa u 50. minuti Zajimović i Posavec zajedničkim naporima zaustavljaju prodor neugodnog Choa. Četiri minute kasnije pravi nered pred Posavcem napravio je Plum, ali Posavec odlično brani. U 59. minuti Vukovar je bio najbliže izjednačenju jer u nekoliko sekundi pogađaju prvo stativu pa gredu. U tim trenucima izgledalo je kao da gosti imaju igrača više, a ne da je obrnuto te Vukovar u 70. minuti poravnava rezultat. Ubacio je iz kuta Jagustin, a Lovrić neometan s dva metra šalje loptu iza Posavca. Varteks se nakon toga probudio, sjetio da ima igrača više, pa u 84. minuti Modrić puca, Đilas je već svladan ali Vuković u padu spašava gol Vukovara. Tri minute prije kraja sve je mogao riješiti Šiprak, probio je lijevi bok Šobak, odlično uposlio Šipraka ali on pogađa Đilasa te ostaje zasluženih 1-1.

Utakmicu je vodio vrlo dobri Dario Matočec iz Đurđevca.