Remi u Koprivnici; četiri pogotka u posljednjih 45 minuta ovogodišnje 1. HNL

Slaven Belupo i Lokomotiva odigrali su u Koprivnici pred 460 gledatelja neriješenih 2-2 u uzbudljivih 45 minuta odgođenog susreta posljednjeg ovogodišnjeg kola HT Prve lige.

U vodstvo su prvi došli gosti nakon kontre koju je u 65. minuti kapitalizirao Luka Capan, kojem je to četvrti ovosezonski prvenstveni pogodak.

Uslijedilo je ludih 5 minuta u kojima smo vidjeli čak tri pogotka. Prvo je izjednačenje ‘Farmaceutima’ u 71. minuti donio najbolji klupski strijelac – Mirko Ivanovski. Ubačaj iz kuta Trebotića lošom je reakcijom ispratio vratar gostiju Šemper, što 28-godišnji Makedonac nije propustio iskoristiti.

Već u sljedećoj minuti Lokomotiva je ponovno u rezultatskoj prednosti. Ivan Šunjić je potegao s nekih 25 metara i lijepo svladao domaćeg vratara Antuna Markovića za 1-2 Lokomotive. Treći je to ovosezonski pogodak za 21-godišnjeg Šunjića.

Samo dvije minute poslije glavni sudac susreta Tihomir Pejin duel Pejića i Kolingera okarakterizirao je dovoljnim za kazneni udarac, iako je realno u tom okršaju bilo obostranog držanja. Siguran izvođač s bijele točke bio je Ivanovski, koji je tako postigavši osmi ovosezonski prvenstveni pogodak postavio konačnih 2-2.

Ovim rezultatom Slaven je propustio priliku eventualnom pobjedom preskočiti na ljestvici Lokomotivu, koja je remijem zadržala prednost od dva boda nad svojim današnjim suparnikom.

Nastavak sezone (početak veljače 2018.) Slaven će otvoriti gostovanjem kod zaprešićkog Intera , dok će Lokomotiva’ugostiti’ Rudeš.

Prvi dio ovosezonskog izdanja Hrvatski Telekom Prve lige zaključit će se danas s početkom u 14 sati kada će u Koprivnici drugo poluvrijeme odgođenog susreta 20. kola odigrati Slaven Belupo i Lokomotiva.

Podsjetimo, dio susreta odigran je u petak po veoma natopljenom travnjaku, a kako snažne padaline nisu prestale ni na poluvremenu utakmice, glavni sudac Tihomir Pejin utvrdio je da uvjeti za nastavak susreta ne postoje, iako su kapetani obiju momčadi zahtijevali da odigraju preostalih 45 minuta.

Ulaz za gledatelje danas će biti besplatan. Što se samih pravila o nastavku odgođenog susreta tiče, u zapisnik za nastup za drugo poluvrijeme mogu se staviti novi igrači, a ne može nastupiti igrač koji je zamijenjen. Svaka momčad, s obzirom na to da su napravili po jednu izmjenu u prvom poluvremenu odigranom u petak, danas ima pravo na dvije zamjene. Igrači koji su bili u prvih 11 ne mogu se unijeti u zapisnik kao zamjene, a u početnu postavu može se staviti igrača s klupe ili novog igrača koji nije bio u zapisniku.

Treneri Tomislav Ivković i Draženko Prskalo danas su se tako preostalih 45 minuta odlučili odraditi sa sljedećim igračima:

Susret 20. kola HT Prve lige između Slaven Belupa i Lokomotive neće biti dovršen danas. Podsjećemo utakmica je prekinuta jučer na poluvremenu pri rezultatu 0:0 zbog obilne kiše i natopljenog terena, a prvotno je određeno da bude nastavljena danas od 14 sati.

Međutim sudac utakmice Tihomir Pejin i delegat Damir Čilić su jutros u 9 sati pregledali teren i zaključili da nije pogodan za igru te je donesena odluka da će se drugo poluvrijeme odigrati u ponedjeljak 18. prosinca s početkom u 14 sati.

Nastavak susreta 20. kola HT Prve lige između Slaven Belupa i Lokomotive koji je zbog natopljenog terena i jake kiše prekinut na poluvrmenu predviđen je za sutra u 14 sati ukoliko za to budu postojali uvjeti.

Delegat utakmice Damir Čilić je u izvještaju naveo:

Na današnjoj utakmici došlo je do prekida susreta u 45. min. zbog nemogućnosti nastavka igre zbog obilne kiše i potopljenog travnjaka. Prije početka utakamiace suci su utvrdili da postoje uvjeti za početak utakmice, no međutim tijekom poluvremena je situacija eskalirala te susret nije bilo moguće nastaviti. Dogovorom delegata, predstavnika oba kluba, kontrolora suđenja i sudaca utakmice odlučeno je da se utakmica ukoliko će postojati uvjeti nastavi sutra u 14 sati. Također je dogovoreno i da se sutra do 9 sati ujutro obavi pregled travnjaka od strane glavnog suca i delegata utakmice i ukoliko se utvrdi da postoje uvjeti za nastavak ista će se odigrati, a ukoliko ne budu postojali uvjeti za nastavak igre tada će Povjerenik Prve HNL Josip Brezni odrediti naknadni termin.

Susret 20. kola HT Prve lige između Slaven Belupa i Lokomotive prekinut je u poluvremenu zbog natopljenog terena i kiše pri rezultatu 0:0.

Uoči početka drugog dijela glavni sudac susreta Tihomir Pejin je uz kapetane momčadi Nikolu Katića i Ivana Šunjića izašao na teren te je utvrdio da nema uvjeta za nastavak utakmice iako su igrači željeli da se ona odigra do kraja.

Kada će duel biti dovršen još uvijek nije službeno poznato.

Od 18 sati u Koprivnici počinje prvi susret 20. kola Hrvatski Telekom Prve lige, posljednjeg u 2017. godini, u kojem se sastaju susjedi na prvenstvenoj ljestvici Slaven Belupo i Lokomotiva.

Farmaceuti su na sedmoj poziciji sa 20 osvojenih bodova u dosadašnjem tijeku sezone dok Lokomotiva ima dva boda više te je na poziciji više.

Obje momčadi su u posljednja dva kola doživjela poraze. Od Slaven Belupa je na gostovanjima bio bolji Osijek i Rijeka dok je Lokomotiva na domaćem terenu poražena od Cibalije i Hajduka.

U dva međusobna ovosezonska prvenstvena duela ove dvije momčadi vidjeli smo samo jedan zgoditak, i to u 2. kolu u Koprivnici kada su domaćini slavili 1:0 dok je Kranjčevićevoj odigrano bez pogodaka.