Remi u Gradskom vrtu (VIDEO)

U derbi susretu 26. kola Hrvatski Telekom Prve lige Osijek i Hajduk su u Gradskom vrtu odigrali bez pobjednika. Nakon 90 minuta igra rezultat je bio 3:3 (2:2).

Po izuzetno teškom terenu gledali smo dramatičan susret koji je obilovao mnogobrojnim prilikama s obje strane.

Utakmicu je bolje otvorio Hajduk koji je poveo već u 2. minuti. Najveći dio posla je odradio mađarski reprezentativac Adam Gyurcso koji je odlično prošao po lijevoj strani pretrčavši Škorića nakon čega je uposlio Tomu Bašića. Mladi reprezentativac je prizmenim udarcem svladao vratara Malenicu.

Osijek je do izjednačenja došao u 21. minuti kada je Boban odlično prediblao danas poprilično lošeg Lopeza te je pronašao Marića kojem nije bilo teško poslati loptu u praznu mrežu.

Bijelo-plavi do potpunog preokreta dolaze u 38. minuti. Pogotku Lope iz slobodnog udarca sa 30-ak metara je kumovala loša reakcija Letice koji nije dobro reagirao na loptu koja je odskočila na pet metara.

Hajduk do izjednačenja dolazi tri minuta kasnije. Boksana lopta dolazi do Savvas koji je preciznim udarcem šalje u mrežu domaćih.

Novi preokret smo vidjeli u 57. minuti kada nakon dodavanja Saida loptu u vlastitu mrežu šalje Šimunec. Pogotku je prethodilo zaleđe Saida koji je pri primitku loptu bio nekoliko centimetara iza leđa posljednjeg igrača obrane.

Osijek do boda dolazi u 77. minuti. Nakon duela Caktaša i Lope sudac Jović je pokazao na bijelu točku. Udarac Hajradinovića je zamalo obranio vratar Letica.

Gosti su susret završili sa deset igrača nakon što je u 87. minuti drugi žuti karton dobio Fomitschow. Sudac Jović je u današnjem derbiju pokazao čak 12 žutih kartona.

Kolo će od 17 sati na Rujevici kompletirati Rijeka i Cibalia.

S početkom u 15 sati na stadionu Gradski vrt Osijek i Hajduk odigrat će derbi susret 26. kola Hrvatski Telekom Prve lige.

Današnji susret biti će jubilarni 80. ligaški okršaj između osječkog i splitskog kluba u okviru 1. HNL, a izrazito uspješniji su gosti koji su do sada upisali 44 pobjede, Osijek ih ima 18, a 17 je utakmica okončano bez pobjednika.

Na svom stadionu Osijek je pak uspješniji. U 39 do sada odigranih utakmice u 1. HNL slavonski je prvoligaš upisao 17 pobjeda, Hajduk 13, a u 9 utakmica svatko je osvojio po bod. Što se aktualne sezone tiče Osijek i Hajduk odigrali su dvije ligaške i jednu kup utakmicu. U prvenstvu gosti ne znaju za pobjedu nad današnjim suparnikom. Osijek je u 8. kolu preokretom i pogotkom Erosa Grezde u 93. minuti upisao 2-1 pobjedu, a okršaj na Poljudu u 17. kolu okončan je rezultatom 1-1, također kasnim pogotkom – Ahmed Said bio je strijelac u 92. za po bod svakome.

U četvrtfinalu kupa Hajduk je pak u Gradskom vrtu slavio rezultatom 1-3, što je ujedno bila i prva pobjeda Bilih u Osijeku još od ožujka 2015. godine kada je splitski klub pod vodstvom Stanka Poklepovića, a pogotkom Andrije Balića upisao minimalnu 0-1 pobjedu. Logično, to je bila i posljednja prvenstvena pobjeda Hajduka nad Osijekom u Osijeku.

U današnji derbi okršaj momčadi ulaze u različitim raspoloženjima. Domaćin je od nastavka sezone u četiri odigrane utakmice upisao jednu pobjedu, doma nad Rijekom u 22. kolu (2-1), prethodno tome domaći poraz (2-4) od Dinama, te remije protiv Cibalije (1-1) i Intera (1-1).

Hajduk je pak u 5 odigranih susreta upisao četiri pobjede (Cibalia, Dinamo, Rudeš, Istra) i jedan poraz (Belupo 0-1).

Sudac današnjeg susreta je Fran Jović iz Zagreba, koji je sudio i dva dosadašnja ligaška okršaja Osijeka i Hajduka u ovoj sezoni. Pomoćnici su mu sugrađani Ivica Modrić i Igor Krmar, te dodatni pomoćnici Igor Pajač iz Zeline i Dalibor Mlakar.

Treneri Zoran Zekić i Željko Kopić na travnjak stadiona Gradski vrt odlučili su se poslati sljedeće sastave: