Remi Slaven Belupa i Dinama, debi prvijenac Budimira za ‘Plave’ (VIDEO)

Slaven Belupo i Dinamo odigrali su neriješenih 2-2 (1-1) u susretu 33. kola Hrvatski Telekom Prve lige, a u redovima gostiju je svoj prvijenac za Dinamo upisao Mario Budmir.

Slaven Belupo je u prvih 45 minuta imao nekoliko vrlo dobrih situacija pred vratima Livakovića, a jedno od njih Ivanovski je uspio i realizirati u 14. minuti utakmice.

Najbolji klupski strijelac pobjegao je zadnjoj liniji gostiju te dvaput okrenuo Livakovića i mirno loptu plasirao u mrežu za svoj 14. prvenstveni pogodak u aktualnoj sezoni.

Dinamo je do izjednačenja došao u trećoj minuti dodanog vremena, Hajrović je loše zahvatio loptu, no ona dolazi do Budimira, koji glavom postiže svoj prvijenac u dresu Dinama, ukupno 14. pogodak u prvenstvu.

U drugom dijelu nešto konkretniji Dinamo, no Slaven je i dalje na trenutke znao zaprijetiti iz kontri i polukontri. Upravo nakon jedne izgubljene lopte Gavranovića Farmaceuti stižu do novog vodstva. Ivanovski je odlično uposlio Miloša Vidovića, koji u 67. minuti mirno pogađa mrežu za 2-1 i svoj treći prvenstveni pogodak.

Slaven je zaista jednostavno prolazio kroz Dinamov defanzivni blok, no aktualni lider se pred kraj susreta u potpunosti uozbiljio, no više od remija (usprkos 7 minuta dodatka i nekoliko vrlo dobrih situacija) nije išlo.

Pogodak za 2-2, na asistenciju Ćorića iz kornera, postigao je Benković u 87. minuti utakmice.

Dinamo je sada na 70 osvojenih bodova, sedam više od drugoplasirane Rijeke i osam više od Hajduka, dok Slaven na kontu ima 37 bodova i nalazi se na 7. mjestu ljestvice.

U sljedećem kolu Dinamo će na gostovanje kod Lokomotive, a Slaven Belupo kod Rudeša.

Program 33. kola nastavlja se sutra susretima Inter Zaprešića i Osijeka (17h), te Cibalije i Istre (19).

Drugi susret programa 33. kola Hrvatski Telekom Prve lige, s početkom u 20 sati u Koprivnici, igraju Slaven Belupo i Dinamo.

U ovosezonskim utakmicama Farmaceuta i Plavih, lider prvenstva upisao je tri pobjede. Slavio je Dinamo u 6. kolu na Maksimiru rezultatom 2-0, u Koprivnici je u 15. kolu bilo 0-1, kao i u posljednjem susretu odigranom u Zagrebu u okviru 24. kola.

Ukupno su u 1. HNL ova dva kluba odigrala 58 međusobnih utakmica, u kojima je Dinamo upisao čak 43 pobjede, 9 susreta okončano je bez pobjednika, a u 6 utakmica slavio je Belupo. Od tih 6 pobjeda Farmaceuta njih pet ostvareno je u Koprivnici, posljednja u 30. kolu sezone 2016/2017 rezultatom 2-1.

Glavni sudac današnje utakmice je Ivan Bebek iz Rijeke, a pomoćnici su mu Goran Pataki iz Đakova i Nikola Kečkiš iz Virovitice.

Treneri Tomislav Ivković i Nikola Jurčević na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: