Remi Rudeša i Slaven Belupa u posljednjoj utakmici kola (VIDEO)

U posljednjem susretu 17. kola Hrvatski Telekom Prve Lige na Kranjčevićevoj nije bilo pobjednika. Po bod su osvojili Rudeš i Slaven Belupo, bilo je 1:1.

Utakmica je dobro počela za goste, u 16. minuti zgoditkom Mateusa dolaze u vodstvo. Drugi je to pogodak za Brazilca nakon što je prvi postigao protiv Hajduka.

Bolji je Slaven bio u prvom poluvremenu, domaći nisu stigli uputiti niti jedan udarac prema golu. No, u drugom poluvremenu bila je drukčija slika na terenu. Stvari su loše krenule za goste kada je u 59. minuti Puclin isključen zbog drugog žutog kartona. Domaći su nakon toga postali konkretniji, a u 77. minuti pogotkom Roka Miškovića stižu do poravnanja.

Ni domaći nisu utakmicu dočekali s 11 igrača na terenu, izravan crveni karton u 81. minuti dobio je Kovačec. Gosti na kraju moraju biti zadovoljniji bodom, s obzirom da je njihov vratar Filipović s nekoliko sjajnih obrana bio igrač utakmice, te je svojoj momčadi omogućio bod iz ovog uzbudljivog susreta čiji sažetak možete pogledati ovdje.

Rudešu je to treći bod u 17. kolu i dalje su prikovani za dno. Slaven Belupo je osmi sa 16 bodova.

U sljedećem kolu, posljednjem u ovoj godini HT Prve lige, Rudeš gostuje kod Istre 1961 u Puli, dok će Farmaceuti biti domaćin Rijeci.

Program 17. kola Hrvatski Telekom Prve lige zaključuje se danas susretom Rudeša i Slaven Belupa, s početkom u 18 sati u Zagrebu.

Prva međusobna ovosezonska utakmica okončana je bez pobjednika (1-1), a ukupno će ovo biti šesti prvoligaški okršaj Rudeša i Farmaceuta. Današnji gosti imaju dvije pobjede, spomenuti posljednji susret jedini je remi, a u 34. kolu prethodne sezone Rudeš je upisao svoju jedinu pobjedu (2-0) nad Slavenom.

Klub iz Koprivnice će u slučaju pobjede u današnjoj utakmici stići do 18 osvojenih bodova, čime bi preskočili Inter na 7. poziciji ljestvice, te pobjegli pretposljednjoj Istri na šest bodova razlike.

Gosti bi eventualnim slavljem danas upisali prvu pobjedu u aktualnoj sezoni. Do tog ostvarenja pokušat će doći dosadašnji treneri omladinske škole kluba – Darko Jozinović, Tomislav Bolarić i Mario Vodanović, koji su preuzeli kormilo prve momčadi nakon smjene Marka Loze.

> Marko Lozo više nije trener Rudeša (opens in a new tab)”>>> Marko Lozo više nije trener Rudeša

Glavni sudac susreta je Marko Cestarić iz Siska, a pomoćnici će mu biti Bojan Zobenica iz Velike Gorice i Marko Stolnik iz Hrašćice.