Remi Istre i Osijeka u Puli; prvijenac Kamenara u ‘Bijelo-Plavom’ dresu, Mierez ponovno strijelac (VIDEO)

U posljednjem susretu drugog dana programa 12. kola Hrvatski Telekom Prve lige Istra 1961 i Osijek odigrali su neriješenih 1-1 (0-1) pred 850 gledatelja u Puli.

Strijelac za goste bio je Karlo Kamenar, kojem je to bio i prvijenac u dresu Bijelo-Plavih, dok je za domaće mrežu zatresao najbolji klupski (i ligaški) strijelac, 21-godišnji Argentinac Ramon Mierez.

Prvu pravu priliku na susretu imala je Istra u 14. minuti kada je Mierez pobjegao obrani gostiju i izašao jedan na jedan s Malenicom. Odličnu je i pravovremeno upućenu loptu za Argentinca dodao Senegalac Sane, no najbolji klupski strijelac u aktualnoj sezoni nije uspio matirati istrčalog Malenicu, koji vrlo dobrom reakcijom spašava svoju mrežu.

U 18. minuti prvi put prijeti i Osijek. Bočkaj je izveo ubačaj iz kuta, Lončara je loše čuvao Cardozo, no pokušaj 21-godišnjeg Marije Lončara odlazi malo pored okvira Landetinih vrata.

Dvije minute poslije nova prilika za Osijek, Bočkaj je s nekih 18 metara vrlo dobrim udarcem pogodio gredu, rezultat ostaje 0-0.

U 24. minuti Hajradinović je probio desnu stranu domaće obrane, ubacio oštro u sredinu, lopta dolazi na drugu vratnicu do usamljenog Alena Grgića čiji udarac vrlo dobrom reakcijom brani Landeta.

U 29. minuti Osijek stiže do rezultatske prednosti. Oneto je očajno reagirao u pokušaju izlaska, Hajradinović oduzetu loptu dodaje za Marića, on pronalazi Karla Kamenara na lijevoj strani šesnaesterca, koji postiže svoj ligaški prvijenac u dresu Osijeka za 0-1 Zekićeve momčadi.

Drugi dio bolje je otvorila Istra, nakon dvije vrlo dobre situacije u 50. minuti Mierez je pobjegao Gutiju i snažnim udarcem s pogodio vratnicu.

U 55. prva prilika za Osijek u nastavku. Hajradinović je proigrao za Kamenara, no njegov udarac s nekih petnaestak metara odlazi malo pored vratnice Landetinih vrata. U ovom periodu utakmice Istra je dominirala i kontrolirala događanja na travnjaku, no nije se takav odnos snaga manifestirao konkretnijim prilikama za Torresovu momčad.

Nakon perioda izraženije i manje izražene dominacije Istre Osijek ponovno bilježi prijetnju preko Bočkaja u 69. minuti. Izvozao je gostujući nogometaš Rubića, no njegov udarac lijevom nogom mirno i sigurno brani Landeta.

U 82. minuti prijeti Istra. Fuentes (ušao u 62. umjesto Segada) je prošao nekoliko igrača gostiju, odigrao petom povratno za Rodrigueza koji ubacuje na drugu vratnicu za Miereza, no njegov udarac glavom vrlo dobrom reakcijom brani Malenica.

U 86. minuti Istra stiže do izjednačenja. Traore je fantastičnim udarcem s dvadeset metara pogodio gredu Malenicinih vrata, lopta se u nastavku odbija do Miereza koji spretno posprema loptu u mrežu za 1-1. Sedmi je to prvenstveni pogodak za 21-godišnjeg Argentinca, koji se tako pridružio Kastratiju, Andriću i Zwolinskom na vrhu ljestvice najboljih strijelaca HT Prve lige.

Osijek je do pogotka mogao u 89. minuti utakmice, no mladi Boško Šutalo (ušao minutu prije umjesto Bočkaja) je u odličnoj situaciji vrlo loše reagirao i promašio čitava vrata domaćina.

Do kraja susreta (tri minute sudačke nadoknade) rezultat se nije mijenjao, te je Istra tako zahvaljujući primarno vrlo aktivnom i kvalitetnom drugom poluvremenu, stigla do trećeg remija u sezoni i devetog boda na kontu.

Osijek u sljedećem kolu dočekuje Dinamo, dok Istra 1961 gostuje kod Lokomotive. Program 12. kola sutra zaključuju Hajduk i Rijeka (15h), te Slaven Belupo i Dinamo (17:30h).

S početkom u 17 sati i 30 minuta na stadionu Aldo Drosina u Puli se igra treći susret programa 12. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem se sastaju domaćin Istra 1961 i Osijek.

U dosadašnjih 35 međusobnih ligaških utakmica ova dva kluba daleko više uspjeha ima Osijek, koji je upisao 17 pobjeda (naspram Istrinih 7). Istra je protiv Bijelo-Plavih posljednji put pobjedu upisala u susretu 13. kola sezone 2015/2016 kada su golovima Roce i Svrake slavili rezultatom 2-1.

Glavni sudac današnjeg susret je Marko Matoc iz Zaprešića, dok će mu pomoćnici biti Jerko Crnčić iz Vrbovca i Vedran Đurak iz Siska.

Gostujući trener Zoran Zekić danas neće moći računati na kartoniranog Milu Škorića, dok se za domaćine može reći da je (barem prema prikazanom) za njih dobra stvar što, s obzirom na sve kalkulacije, još uvijek mogu računati na trenera Torresa koji navodno ima vrlo dobru inozemnu ponudu, te ga u Puli trenutno drži odšteta koju bi trebalo platiti u slučaju njegovog odlaska.

Treneri Curro Torres i Zoran Zekić na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: