Remi Intera i Rudeša, slavlje ‘Farmaceuta’ u Vinkovcima (VIDEO)

Odigrane su i posljednje dvije utakmice programa 31. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojima su Inter i Rudeš u Zaprešiću odigrali neriješenih 1-1 (0-0), a Slaven Belupo rezultatom 1-3 (1-2) svladao Cibaliju u Vinkovcima.

Blažević i Fazli za remi u Zaprešiću

Pred 117 gledatelja u Zaprešiću tijekom prvih 45 minuta dvoboja između Intera i Rudeša nije bilo puno pravih prilika, no bilježimo ipak dva velika promašaja gostujućih igrača koji su propustili realizirati zaista izgledne situacije.

U 33. minuti Segado je ostao nečuvan pred vratima Mrmića nakon ubačaja Kamenara, no njegov udarac odlazi pored vrata.

U 41. minuti je Fazli bio blizu pogotka, no njegov udarac glavom na ubačaj iz kuta također ne zahtijeva intervenciju domaćeg vratara.

U nastavku ipak nešto sadržajnija utakmica, u kojoj smo osim po nekoliko vrlo dobrih prilika vidjeli i dva pogotka.

U 52. je Mamić neometan u trku slabo zahvatio loptu koju je uspio uhvatiti Čondrić.

U 75. Kamenar je odlično oteo loptu protivničkim igračima i lijepo poslužio Andersona, no Angolac je previše oklijevao s udarcem i u konačnici propustio realizirati fantastičnu situaciju.

Do vodstva Inter dolazi u 79. minuti kada je nakon udarca iz kuta loptu u mrežu pospremio Vlatko Blažević, kojem je to šesti prvenstveni pogodak u ovosezonskom izdanju 1.HNL.

Konačnih 1-1 postavio je Samir Fazli u 83. minuti utakmice na ubačaj Marina Grujevića. Fazliju je to bio drugi pogodak u prvenstvu.

S osvojenim bodom Inter je tako sada na 37 osvojenih, jednim više od Lokomotive na 6. mjestu, dok je Rudeš na 27 bodova, dva više od devetoplasirane Istre.

Deveta prvenstvena pobjeda Belupa

738 gledatelja u Vinkovcima već je do 22. minute vidjelo čak tri pogotka. Gosti su u vodstvo došli u 2. minuti utakmice, nakon velike neopreznosti Šubarića koju je svojim drugim prvenstvenim pogotkom u sezoni kaznio Dinko Trebotić.

Svojim također drugim prvenstvenim pogotkom 0-2 postavlja Francuz Bouadla u 19. minuti utakmice.

Do smanjenja rezultatskog zaostatka Cibalia stiže u 21. minuti preko Josipa Barišića, kojem je to treći pogodak u sezoni.

U 54. minuti Cibalijin kapetan Luka Muženjak zarađuje drugi žuti karton, te vinkovački prvoligaš ostatak susreta nastavlja s igračem manje.

Iako je Slaven Belupo nakon toga kreirao zaista puno ozbiljnih prilika i poluprika pred vratima Šubarića, jedini je loptu u mrežu uspio plasirati Jan Doležal, koji je pogotkom u 70. minuti postavio konačnih 1-3.

U konačnici zaslužena pobjeda ‘Farmaceuta’ koji su nakon pet kola bez pobjede konačno došli do iste, te sada imaju 35 bodova na kontu. Cibalia je pak ostala na 24 osvojena boda, te je i nakon ovog kola posljednja momčad na prvenstvenoj ljestvici.

U sljedećem kolu Cibalia će gostovati kod Rudeša te nužno barem izbjeći poraz ukoliko želi zadržati nade u borbu za ostanak u prvoligaškom društvu. Slaven Belupo pak u sljedećem kolu u Koprivnici dočekuje Hajduk.