Remi Hajduka i Rijeke na Poljudu (VIDEO)

Treći ovosezonski Jadranski derbi prvi put je završen bez pobjednika. Hajduk i Rijeka na Poljudu su odigrali 1:1.

Prvo poluvrijeme proteklo je u taktičkim ispitivanjima ekipa, s tek ponekom prilikom na obje strane. Treba izdvojiti pokušaj Gyurcsa u 37. minuti, kada je njegov udarac obranio Sluga.

Sadržajnije je bilo u drugom poluvremenu, što po prilikama, što po golovima. Rijeka je dobro otvorila drugi dio, te je nakon nekoliko prilika povela u 52. minuti. Pavičić je s desne strane ubacio za Čolaka koji je ostao potpuno sam, i nije mu bilo teško zabiti.

Za izjednačenje se čekalo deset minuta. Raspopović je srušio Gyurcsa u kaznenom prostoru, a precizan izvođač s bijele točke bio je Mijo Caktaš.

Do kraja utakmice, drugom pogotku bliže je bio Hajduk koji je imao dvije izvrsne prilike. Najprije je u 75. minuti Bašić izveo slobodan udarac, a Kovačević nakon velike gužve uputio udarac. No, njegov udarac s otprilike pet metara uspješno je obranio Sluga. Drugu veliku šansu Hajduk je imao u 92. minuti. Opet je izvođač slobodnog udarca bio Bašić, a udarac Caktaša glavom opet skida Sluga.

Dodajmo kako je nakon nešto više od sedam mjeseci za Hajduk zaigrao mađarski napadač Marko Futacs, koji se vratio nakon duge i teške ozljede. Gosti su posljednjih nekoliko minuta odigrali s igračem manje, jer je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade isključen riječki strijelac, Antonio Mirko Čolak.

Ovaj remi mogao bi iskoristiti Dinamo, koji je započeo susret u Zaprešiću protiv Intera. Eventualnom pobjedom ‘modri’ bi se još više odaljili od drugoplasiranog Hajduka i trećeplasirane Rijeke.

Od 17 sati na Poljudu u sklopu 27. kola Hrvatski Telekom Prve lige počinje još jedan Jadranski derbi, susret između Hajduka i Rijeke.

Bili na pobjedu protiv Bijelih na domaćem terenu čekaju već 2428 dana. Hajduk se trenutno nalazi na drugom mjestu ljestvice s bodom prednosti pred Rijekom.

U prva dva međusobna ovosezonska sraza ove dvije momčadi vidjeli smo dvije gostujuće pobjede. Rijeka je na Poljudu slavila sa 0:2 dok je Hajduk uzvratio pobjedom na Rujevici rezultatom 1:2 kojom je prekinuo dugogodišnji negativni niz u Jadranskim derbijima.