Remi Hajduka i Lokomotive na Poljudu (VIDEO)

U posljednjem susretu 2. kola Hrvatski Telekom Prve lige Hajduk i Lokomotiva su, pred 10 408 gledatelja, odigrali neriješenih 1-1 (1-0). Strijelac za Hajduk bio je Stanko Jurić, a za goste Ivan Krstanović.

Prvu ozbiljniju situaciju na utakmici imao je Hajduk u 4. minuti. Bašić je kvalitetno iz prekida ubacio na pet metara, lopta prolazi nekoliko igrača Hajduka, stiže do Brazilca Jaira na drugoj vratnici, no njegov udarac iskosa odlazi pored Grbićevih vrata.

Lokomotiva je svoju prvu dobru situaciju pred vratima Hajduka imala u 14. minuti, Radonjić je uposlio Karačića, no njegov udarac s vrha šesnaesterca odlazi pored Ljubićevih vrata.

Igru bez prilika prekinuo je u 31. minuti Ivanovski pokušajem iz daljine, no njegov udarac otišao je malo pored lijeve vratnice gostiju. Dvije minute poslije Kastrati je stvorio probleme lijevoj strani Hajdukove obrane, no njegovu povratnu loptu uspješno su domaći braniči raščistili.

Strateg domaćih Željko Kopić već je u 40. minuti iz igre povukao Ahmeda Saida, a na travnjak je istrčao Michele Šego, koji je danas proslavio 18. rođendan.

U 44. minuti Hajduk stiže do rezultatske prednosti. Lopta se nakon dosta cirkusa odbila do Stanka Jurića, koji drugu utakmicu za redom postiže pogodak, te donosi 1-0 Bilima. 21-godišnjem Juriću ovo je tek drugi nastup za prvu momčad Hajduka i, naravno, prvi prvoligaški pogodak u karijeri.

Već u 46. minuti Jairo je ubacio za Šegu, koji stiže do lopte prije Grbića, kontakt gostujućeg vratara i Hajdukovog napadača sudac Batinić odlučio je ne sankcionirati kaznenim udarcem.

Do izjednačenja Lokomotiva stiže u 57. minuti utakmice. Pogodak je postigao Ivan Krstanović, koji je u igru ušao dvije minute prije nego je na asistenciju Radonjića pospremio loptu iza leđa Ljubića. Bio je to drugi pogodak u aktualnoj sezoni za 35-godišnjaka, 11. Hajduku u prvoligaškoj karijeri.

62. minuta donosi nam još jednu situaciju Šego-Grbić, napadač Hajduka je nakon udarca Hamze i obrane gostujućeg vratara pao u kontaktu s istim, glavni sudac Batinić ponovno je odlučio da to nije dovoljno za kazneni udarac. U 65. minuti Hajduk je imao veliku priliku za izjednačenje, Fomitschow je odličnu potvratnu loptu odigrao za Jaira, no Brazilac se nečuvan u trenutku udarca poskliznuo i njegov pokušaj nije opasan za Grbića.

U 88. je Delić praktički krenuo sam prema vratima Lokomotive, no obrambeni igrači gostiju uspjeli su spriječiti opasnost po svoj gol. Dvije minute poslije Grbić odlično brani udarac Bašića i spašava svoja vrata. Nakon kornera nastala je velika gužva u petercu Lokomotive, no nijedan od igrača Hajduka nije uspio loptu uputiti prema vratima protivnika.

Zaključno Hajduk većim dijelom jest dominirao susretom (udarci 8-5 prema 2-1), no bilo je to uz nedostatak nekoliko ključnih igrača dosta jalovo i bezidejno. Gosti su svoje dobro defanzivno izdanje s odmakom susreta sve bolje konkretizirali u tranzicijama, no ni sa strane gostiju ne može se reći da smo gledali spomena vrijedan nogomet.

Nakon europske obveze s rumunjskim predstavnikom FCSB-om u četvrtak, Hajduka u prvenstvu sljedeće kolo čeka gostovanje kod Rijeke na Rujevici. Lokomotiva će pak ugostiti Rudeš.

Hajduk i Lokomotiva, s početkom u 21 sat, susretom na Poljudu zaključuju program 2. kola Hrvatski Telekom Prve lige.

Lokomotiva je u prvom kolu s uvjerljivih 4-0 svladala Inter Zaprešić na Maksimiru, dok je Hajduk rezultatski jednako uvjerljivo (4-1) poražen u Gradskom vrtu od Osijeka.

Hajduk je pored lošeg ulaska u prvenstvo uspješno odradio prvu europsku prepreku, te je tijekom tjedna upisao i drugu pobjedu nad bugarskim suparnikom, osiguravši time nastup u 3. pretkolu Europa lige.

Treneri Željko Kopić i Goran Tomić na travnjak stadiona na Poljudu odlučili su izvesti sljedeće postave: