Remi ‘Farmaceuta’ i Rudeša u Koprivnici (VIDEO)

U prvom susretu programa 8. kola Hrvatski Telekom Prve lige Slaven Belupo i Rudeš u Koprivnici su, pred 813 gledatelja, odigrali neriješenih 1-1 (0-0). Strijelac za domaće bio je Matej Jelić, a za goste Mario Lovre Vojković.

Prvu pravu priliku na susretu imao je Belupo poslije lijepe akcije u 4. minuti, no Matej Jelić je iz jedan na jedan okršaja s Ivanom Banićem izašao kao gubitnik te se rezultat nije mijenjao.

Četiri minute poslije ponovno vrlo dobra prilika za Farmaceute, Bruno Bogojević je ostao nečuvan u šesnaestercu gostiju no njegov udarac blokirao je Obanor.

U 15. je minuti Tomislav Mrkonjić, dojam je iz svoje polovice, pobjegao obrani domaćih i praktički imao priliku izaći sam na vratara Mrkonjića, no drugi pomoćnik Marko Stolnik označio je zaleđe Mrkonjića i zaustavio akciju.

U 30. minuti Matoc je dosudio kazneni udarac za Slaven Belupo. Bongongui je ubacio na drugu vratnicu gdje loptu dočekuje Bačelić Grgić, njegovu udarac pogađa Maksima Oluića na crti. Ruka Oluića (dojam je) bila je uz tijelo, no Matoc je poslije malo oklijevanja okarakterizirao situaciju dovoljnom za kazneni udarac i izravni crveni karton Oluiću. Izvođač je Bačelić Grgić, udarac loš i Ivan Banić upisuje još jednu obranu te čuva svoju mrežu za 0-0.

U 44. minuti nova velika prilika za momčad Tomislava Ivkovića. Bačelić Grgić probio je, poslije greške Jukića, desnu stranu gostujuće obrane, odigrao dosta sretno povratnu loptu za Davida Puclina, no njegov udarac s nekih sedam metara odlazi pristojno pored okivra gostujućih vrata.

Već u prvoj minuti nastavka ponovno vrlo dobra prilika za Belupo. Bongongui je ubacio s desne strane domaćeg napada, prvi i najviši na lopti je Jelić, no i ovaj njegov pokušaj odlazi pored vrata gostiju.

U 55. minuti Slaven konačno kapitalizira nadmoć i brojčanu prednost. Bongongui je ponovno kvalitetno odigrao loptu u sredinu, tamo je Jelić koji postiže pogodak za 1-0 Farmaceuta. Treći je to pogodak za Mateja Jelića u ovosezonskom izdanju HT Prve lige.

Pet minuta poslije konačno je Rudeš došao pred protivnička vrata. Lopta je nakon odbijanaca stigla do nečuvanog Frane Vojkovića, no njegov udarac lijevom nogom bio je traljav i odlazi pored desne protivničke vratnice.

U 76. je minuti Frane Vojković zamalo postigao pogodak nakon nespretnog pokušaja povratka lopte iz prve u sredinu šesnaesterca protivnika, lopta je u čudnoj putanji zamalo prevarila domaćeg vratara, te je otišla malo pored lijeve vratnice.

U 82. minuti Božo Musa zaradio je drugi žuti karton, te se ostatak susreta odigrao s jednakim brojem igrača na travnjaku. Rudeš je pokušavao nekako ugroziti domaćine koji su se povukli, a pokušaji su se isplatili već u 84. minuti kada je Lovre Mario Vojković fantastično povukao s desne strane napada u sredinu, odigrao loptu za Airesa da Silvu koji petom odigrava povratnu Vojkoviću u prostor, a 23-godišnjak preciznim udarcem okončava lijepu akciju i postavlja 1-1. Bio je ovo prvi prvoligaški pogodak za Marija Lovru Vojkovića u karijeri.

Do kraja susreta nijedna momčad nije uspjela kreirati pravu priliku, te susret okončava remijem kojim svakako zadovoljniji može biti Rudeš, koji je dobar dio susreta ipak igrao s igračem manje, te u konačnici uspio stići do drugog boda u sezoni.

U sljedećem kolu Farmaceuti gostuju na Rujevici kod Rijeke, dok će Rudeš konačno, nakon osam kola u gostima, biti domaćin. Na stadionu u Kranjčevićevoj dočekuju (trenutno) pretposljednju momčad prvenstva – Istru 1961.

Drugi dan programa 8. kola Hrvatski Telekom Prve lige sutra otvaraju Osijek i Gorica u Osijeku (16 sati i 30 minuta), a zaključuju Lokomotiva i Rijeka (19h).

Prvi susret programa 8. kola Hrvatski Telekom Prve lige, u Koprivnici s početkom u 18 sati, igraju Slaven Belupo i posljednjeplasirana momčad prvenstva Rudeš.

Gosti su nakon sedam odigranih kola jedini klub koji nije upisao ligašku pobjedu u sezoni 2018/2019, dok je domaćin slavio jednom, u šestom kolu u Koprivnici protiv zaprešićkog Intera (2-1).

U četiri do sada međusobno odigrana ligaška susreta ovih dvaju klubova u dva su slavili Farmaceuti, jednom Rudeš, a jedan susret okončan je bez pobjednika.

Glavni sudac današnjeg susreta je Marko Matoc iz Zaprešića, a pomoćnici će mu biti Vedran Đurak iz Siska i Mario Stolnik iz Hrašćice.

Treneri Tomislav Ivković i Ivan Matić na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: