Remi ‘Farmaceuta’ i Lokomotive u Koprivnici (VIDEO)

Slaven Belupo i Lokomotiva odigrali su neriješenih 1-1 (0-0) u utakmici 34. kola Hrvatski Telekom Prve lige. Strijelac za domaće je bio Mateus Lima iz kaznenog udarca, a za goste prekrasnim pogotkom Domagoj Drožđek.

Iako su Farmaceuti kvalitetnije otvorili utakmicu, te kontrolirali događanja na travnjaku, prvi konkretnije prijete gosti. U 19. minuti Lecjaks je uputio vrlo dobar udarac s nekih 20 metara i natjerao Filipovića na kvalitetnu reakciju, minutu poslije i Majstorović pokušava dalekometnim udarcem s preko 20 metara, no Filipović s ovim pokušajem nije imao ni približno ozbiljnog posla kao u prethodnoj intervenciji.

U 28. minuti nakon prolaska Kastratija po desnoj strani gostujućeg napada, lopta dolazi do Uzunija čiji udarac u bliži kut sigurno brani Filipović.

U 37. minuti nakon loše obrambene reakcije Delića lopta stiže do Kastratija čiji udarac iz prve s ruba šesnaesterca od Međimoreca završava na suprotnoj vratnici.

Prvu ozbiljnu prijetnju domaćih vidjeli smo u 41. minuti kada je nakon ubačaja Dolčeka s desne strane domaćeg napada, Delić s druge vratnice odigrao odlično u sredinu na peterac gdje na loptu kasni Lima.

U prvoj minuti sudačke nadoknade (dvije produženo) Ivanušecov pokušaj iz slobodnog udarca sa 17 metara otišao je malo pored vratnice.

Farmaceuti do rezultatske prednosti stižu iz kaznenog udarca u 49. minuti. Na ubačaj iz kuta za domaće najviši je u skoku bio Međimorec nakon čijeg se udarca glavom lopta odbija u ruku Jakića, a Pejin pokazuje na bijelu točku i vadi žuti karton za Jakića. Siguran izvođač za Slaven Belupo je bio Matues Lima, kojem je to peti ligaški pogodak u sezoni.

U 52. minuti Iharoš je ubacio s desne strane domaćeg napada, Jajalo je u sredini najviši u skoku i prebacuje lijevo za Delića čiji snažan udarac brani Grbić.

Prethodno ovoj situaciji kod gostiju je igru napustio Lirim Kastrati, umjesto kojeg je ušao Loren Maružin, a minutu poslije je u redovima domaćih umjesto Ivana Dolčeka ušao Bruno Bogojević.

Goran Tomić u 56. iz igre vadi Dejana Radonjića i na travnjak šalje Domagoja Drožđeka.

Nakon prodora Lecjaksa u 58. minuti lopta poslije greške domaćeg braniča dolazi do Jakića čiji snažan i neprecizan udarac s nekih devet metara brani Filipović.

U 69. u igru ulazi Frano Mlinar umjesto Nevena Đuraseka, bila je to posljednja izmjena u redovima Lokomotive.

Na isteku 73. minute Drožđek je atraktivnim volejem nakon ubačaja iz kuta poslao loptu malo iznad okvira Filipovićevih vrata.

Lokomotiva do izjednačenja stiže pogotkom u 75. minuti. Uzuni je odigrao za Drožđeka koji prelijepo plaisranim udarcem s dvanaest metara pogađa suprotni kut za 1-1 i svoj drugi prvoligaški pogodak u karijeri.

Dvije minute poslije druga izmjena u redovima Farmaceuta, umjesto Davida Puclina ušao je 19-godišnji Mihael Mladen.

U 90. minuti Lecjaks je prošao Iharoša i ušao u peterac domaćih, no Šarlija pravovremenom reakcijom zatvara pokušaj Lecjaksa i odbija u korner iz kojeg gosti nisu ugrozili Filipovićeva vrata.

U prvoj minuti (od tri) sudačke nadoknade iz igre je u redovima Belupa izašao Mateas Delić a ušao Jan Doležal.

Slaven Belupo u sljedećem kolu gostuje u Kranjčevićevoj kod Rudeša, dok Lokomotiva gostuje na Rujevici kod Rijeke.

Od 16 sati na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici počinje susret 34. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem Slaven Belupo dočekuje Lokomotivu.

U tri međusobna ovosezonska prvenstvena ogleda ove dvije momčadi Lokomotiva je upisala dvije pobjede (2:5 i 3:1) dok je jedan ogled završio bez pobjednika (1:1).

Domaćini danas ne mogu računati na kartoniranog Vidovića te ozlijeđene Bačelića-Grgića, Bongonguia, Čanađiju, Jelića, Krstanovića i Zirduma dok su gosti bez usluga Kneževića, Babića, Rakića i Datkovića koji imaju problema s ozljedama te kapetana Karačića koji je van konkurencije odlukom trenera zbog loše forme.