Remi ‘Farmaceuta’ i Hajduka u Koprivnici (VIDEO)

U drugom susretu programa 6. kola Hrvatski Telekom Prve lige Slaven Belupo i Hajduk odigrali su neriješenih 1-1 (1-1) na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici.

Utakmicu su puno bolje otvorili Farmaceuti, koji su u uvodnih desetak minuta bili puno agresivnija i konkretnija momčad, kako u obrambenim zadacima, tako i prema naprijed.

Prvu ozbiljniju situaciju Slaven je kreirao u 7. minuti kada je udarac Bongonguija otišao malo pored desne vratnice gostiju.

U 17. minuti Belupo stiže u vodstvo. Obrana Hajduka pukla je na desnoj strani, sam je ostao Mateas Delić, koji uz dosta sreće u konačnici matira Posavca za 1-0 svoje momčadi. Zanimljivo, Delić je u prethodnoj sezoni postigao jedan pogodak, upravo Hajduku (za Slaven povijesnom) u 0-1 slavlju na Poljudu. Ovo mu je prvi pogodak u aktualnoj sezoni.

Bolja igra Slavena se nastavila, u 20. minuti u kaznenom prostoru je, malo pretjerano teatralno, pao Bogojević u srazu s Fomitschowim, Bebek odmahuje rukom.

Hajduk se polako počeo buditi, prvu spomena vrijednu prijetnju gostiju bilježimo u 30. minuti kada je na ubačaj Gyurcsoa glavom zaprijetio Vučur, njegov udarac otišao je iznad okvira domaćih vrata. Do izjednačenja Hajduk stiže tri minute poslije, Gyurcso je ubacio iz kornera, a u skoku je najspretniji Hajdukov Brazilac Jairo, koji lijepim pogotkom glavom postiže svoj prvijenac u dresu splitskog prvoligaša.

Veliku priliku za ponovno stizanje u rezultatsku prednost momčad Tomislava Ivkovića imala je u 38. minuti kada je, nakon lijepe akcije domaćina, Blagojević ostao nečuvan, no njegov udarac u glavu je pogodio istrčalog Posavca, koji tako upisuje veliku obranu. Do kraja poluvremena nijedna momčad nije kreirala nikakvu opasnost pred protivničkim vratima, te se na odmor otišlo s neriješenih 1-1.

Prvu opasnu situaciju u drugom dijelu kreirao je Hajduk. Suradnja Jradi-Jairo rezultirala je udarcem Brazilca, no njegov pokušaj otišao je malo pored lijeve vratnice Markovićevih vrata. Minutu poslije Jairo je odlično proigrao Ivanovskog, koji je izašao u jedan na jedan situaciju sa Slavenovim vratarom, koji iz tog okršaja izlazi kao pobjednik.

Slaven je prvu situaciju u drugom dijelu imao u 71. minuti utakmice, no udarac Bačelića-Grgića iz veoma izgledne pozicije s nekih devet metara bio je neprecizan. Minutu poslije najveća prilika u drugom dijelu za Hajduk. Gyurcso se izborio za dobru poziciju s četiri metra, no njegov udarac odsjeda na vratnici.

U 75. minuti Palaversa je zaprijetio Markoviću koji uspješno brani njegov pokušaj s dvadesetak metara, u istoj minuti na drugoj strani Jelić je ušao u šesnaesterac Hajduka i u duelu s Juranovićem pao, usput zaradio i žuti karton zbog simuliranja.

Do kraja susreta, iako smo gledali otvorenu (ne i kvalitetnu) utakmicu, nijedna momčad nije uspjela kreirati pravu priliku pred protivničkim vratima.

Slaven Belupo i Hajduk tako ni nakon šest odigranih kola ne znaju za pobjedu u prvenstvu. U sljedećem kolu Hajduk na Poljudu dočekuje Rudeš, dok će Farmaceuti pred obvezu protiv Lokomotive u Zagrebu u 7. kolu, odraditi neodigranu utakmicu 4. kola i 8. rujna dočekati zaprešićki Inter u Korivnici.

U drugom susretu programa 6. kola Hrvatski Telekom Prve lige u Koprivnici se, premijerno na novom travnjaku, u 18 sati i 30 minuta sastaju Slaven Belupo i Hajduk.

Biti će to ukupno 62. ligaški okršaj ova dva kluba, 31. u Koprivnici, u kojoj je čak 14 susreta okončano bez pobjednika, 7 ih je dobio Slaven, 9 Hajduk. U posljednje dvije sezone splitski je prvoligaš u Koprivnici slavio samo jednom, rezultatom 1-2 u okviru 36. kola sezone 2016/2017 pod vodstvom Joana Carrilla, Farmaceute je s klupe tada vodio sadašnji trener Hajduka Željko Kopić.

U aktualnoj sezoni Slaven Belupo, baš kao i Hajduk, još uvijek ne zna za pobjedu u prvenstvu. U četiri odigrane utakmice (op.a. susret 4. kola s Inter Zaprešićem odgođen je za 8. rujna) Slaven je remizirao s Istrom u prvom kolu (1-1), Goricom u drugom (3-3), zatim je poražen na Maksimiru od Dinama (2-1), a u posljednjem kolu momčad Tomislava Ivkovića osvojila je bod na gostovanju u Osijeku (1-1).

Hajduk je s druge strane nakon poraza od Osijeka u prvom kolu (4-1), odigrao neriješeno s Lokomotivom i Rijekom (oba puta 1-1), da bi u 4. kolu upisao 0-2 poraz od Gorice na Poljudu. U prethodnom kolu momčad Željka Kopića remizirala je rezultatom 2-2 protiv Intera u Zaprešiću.

Za današnji susret Kopić ne može računati na usluge ozljeđenih Beširovića i Duke, viroznog Šege, dok u kadru ponovno nema ni Mije Caktaša i Frana Tudora, a zbog crvenog kartona zarađenog na susretu s Goricom Ahmed Said Said još uvijek odrađuje suspenziju.

Trener domaćih na konferenciji za medije pred okršaj s Hajdukom potvrdio je da u kadru neće biti ozlijeđenog Jana Doležala i kartoniranog Marka Karamarka.

Glavni sudac susreta na stadionu Ivan Kušek Apaš je Ivan Bebek iz Rijeke, pomoćnici će mu biti Igor Krmar iz Zagreba i Jerko Crnčić iz Vrbovca.

Treneri Tomislav Ivković i Željko Kopić na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: