Remi Cibalije i Istre u Vinkovcima (VIDEO)

Cibalia i Istra 1961 odigrali su neriješenih 1-1 (1-1) u Vinkovcima, u okviru programa 33. kola Hrvatski Telekom Prve lige. Rezultat je ovo kojim će najzadovoljniji biti Rudeš, kojem nijedan od dva današnja suparnika nije uspio smanjiti bodovni zaostatak.

Osim pogodaka, u prvih 45 minuta, realno (usprkos evidentnom htijenju i želji igrača obiju momčadi) nismo vidjeli ništa što bi zahtijevalo reakciju vratara.

U vodstvo je Cibalia stigla već u 5. minuti, a pogodak je postigao najbolji klupski strijelac u aktualnoj sezoni – Marko Dabro, kojem je to 7. pogodak u prvenstvu.

Iz prvog udarca u okvir Istra dolazi do izjednačenja. 40. minuta i prelijep prvijenac za 28-godišnjeg Renata Escobara Baruffija, koji je u Istru stigao u veljači s posudbe iz turskog superligaša Genclerbirligija.

U drugom dijelu gotovo ista slika. Velika želja, no izdanje zaista limitirano, s obje strane travnjaka. Cibalia je posljednjih dvadesetak minuta igrala gotovo bez vezne linije, podijeljena u obranu i napad, pokušavajući bilo kako kreirati situaciju iz koje bi nekako ugurali loptu u mrežu, no gosti su bili dovoljno koncentrirani i rezultat se do kraja nije mijenjao.

Remi ovih dvaju klubova najviše će zadovoljiti Rudeš, koji tri kola prije kraja ima četiri boda više od pretposljednje Istre, i pet više od posljednje Cibalije.

Rudeš sutra na stadionu u Kranjčevićevoj dočekuje Hajduk (17h), i to će biti posljednja utakmica programa 33. kola HT Prve lige. U preostala tri kola Cibaliju prvo čeka gostovanje kod Osijeka, zatim domaći okršaj s Rijekom, te u zadnjem kolu gostovanje kod Lokomotive. Istra u idućem kolu dočekuje Hajduk, poslije toga gostuje kod Slavena u Koprivnici, a sezonu zaključuje u (mogućem) izravnom okršaju za ostanak – protiv Rudeša na Aldo Drosini. Rudeš, osim spomenutih obveza protiv Hajduka sutra i Istre u posljednjem kolu, ima još ugostiti Slaven Belupo u sljedećem kolu i Dinamo u pretposljednjem.

Kako sada stvari stoje Cibalia je ta koja će trebati najviše čuda da zadrži prvoligaški status. No, kao što smo već mogli i naučiti – u HNL-u se nerijetko malo toga rasplete na zelenom travnjaku, te posljednju riječ u pravilu donosi ‘zeleni stol’.

S početkom u 18 sati u Vinkovcima će pretposljednji susret 33. kola Hrvatski Telekom Prve lige odigrati Cibalia i Istra 1961.

Gosti u ovaj susret ulaze s bodom prednosti pred svojim domaćinom, koji je s 24 boda na kontu posljednja momčad prvenstvene ljestvice. Susret je ovo u kojem bi u slučaju remija najviše profitirao osmoplasirani Rudeš, koji ima 5 bodova više od Istre i 6 od Cibalije.

Pobjeda bi bilo kojem klubu danas donijela veliki poticaj pred posljednja tri kola, u kojima Cibalia gostuje kod Osijeka i Lokomotive, te između te dvije obveze dočekuje Rijeku, dok Istra ima nešto lakši raspored s obzirom na to da dočekuje Hajduk, gostuje kod Slavena, a u posljednjem kolu na Aldo Drosini igra s Rudešom.

U tri ovosezonska međusobna okršaja obje su momčadi upisale po jednu pobjedu, a jedan susret okončan je bez pobjednika.

Glavni sudac današnjeg susreta je Fran Jović, a pomoćnici su mu Ivica Modrić i Igor Krmar.

Treneri Davor Rupnik i Darko Radić Sudar na travnjak su odlučili poslati sljedeće sastave: