Remi bez pogodaka u srazu Dinama i Anderlechta na Maksimiru

Twitter/RSC Anderlecht

U posljednjem kolu skupine D Europa lige Dinamo je, pred 12 170 gledatelja, odigrao neriješenih 0-0 s Anderlechtom na Maksimiru i tako povijesnu grupnu fazu natjecanja okončao bez poraza.

Tijekom prvih 45 minuta momčad Nenada Bjelice bila je izrazito dominantnija na travnjaku, no prave opasnosti po Boeckxova vrata nije bilo, baš kao ni po vrata Livakovića na drugoj strani travnjaka.

Ni u nastavku nismo gledali pretjerano konkretan nogomet u vidu pravih opasnosti pred protivničkim vratima. Nekoliko dobrih situacija za Dinamo okončano je bez opasnog udarca u okvir vrata, a gosti su pošteno zaprijetili tek u 82. minuti kada je udarac Kayembea vrlo dobrom reakcijom obranio Livaković.

U redovima gostiju cijeli je susret odigrao Ivan Santini, dok je Antonio Milić na travnjaku bio do 71. minute. Obojica Hrvata u redovima gostiju zaradila su žute kartone, Santini u 46. minuti, a Milić u 16. nakon naguravanja s Izetom Hajrovićem, koji je poslije te situacije također kartoniran, te zbog akumuliranih žutih kartona neće biti na raspolaganju Bjelici u prvoj utakmici šesnaestine finala.

Ždrijeb šesnaestine finala održava se u ponedjeljak u Nyonu, prva utakmica je na rasporedu 14., a druga 21. veljače.