Remi bez pogodaka u Gradskom vrtu (VIDEO)

U prvoj utakmici programa četvrtog kola Hrvatski Telekom Prve lige Osijek i Dinamo su, pred 5 121 gledateljem u Gradskom vrtu, odigrali susret bez pogodaka.

Prvu priliku na utakmici bilježimo u 21. minuti kada je fantastičnu situaciju za pogodak imao je Osijek. Majstorović je odigrao dugu loptu za Marića koji se pored Theophilea izborio za poziciju i loptu te izlazi u jedan na jedan s Livakovićem, Dinamov vratar odličnom intervencijom brani čistu gol šansu domaćina i čuva mrežu netaknutom. U nastavku je lopta odbijena do Šorše koji se umjesto udarca odlučio na pokušaj proigravanja Mancea, no napadač Osijeka u ključnom se trenutku poskliznuo pa su domaći i tu situaciju propustili iskoristiti.

U 31. minuti prvi put prijeti Dinamo koji je također imao fantastičnu situaciju za pogodak. Kontru tri na dva je povukao Atiemwen, Majer odigrao za Gavranovića čiji udarac odlično brani Ivušić. U nastavku se lopta odbija Atiemwenu koji se odlučuje na udarac iz prve i šalje istu preko okvira.

Šest minuta poslije Ivušić odličnom intervencijom čuva mrežu netaknutom. Na ubačaj iz prekida nečuvan je iza domaćih braniča ostao Theophile, no njegov udarac glavom nogom u korner odbija Ivušić.

U 40. se Mance na suprotnoj strani nakon jedne duge lopte izborio za poziciju za udarac s vrha šesnaesterca, no bilo je to slabo i Livaković nije imao ni najmanjih problema.

Do kraja prvog dijela (tri minute sudačke nadoknade) nismo vidjeli konkretnih situacija pred vratarima.

Iako je Dinamo u nastavku utakmice imao dominaciju i bio konkretniji prema naprijed, prvi prijeti Osijek. Na ubačaj Bočkaja u 59. minuti s lijeve strane Šorša na drugoj strani s nekih sedam metara u padu glavom šalje loptu uz suprotnu vratnicu, no Livaković još jednom upisuje odličnu intervenciju.

Nakon ove situacije Osijek je bio momčad koja dominira događajima na travnjaku. U 63. Pinto blokira udarac Bočkaja s nekih sedam metara, a tri minute poslije je Mance pobjegao gostujućoj obrani no njegov pokušaj odlazi malo pored vratnice.

Prve promjene na utakmici napravio je Nenad Bjelica koji je u 72. iz igre povukao Marija Gavranovića, a na travnjak poslao Bruna Petkovića, te nedugo potom umjesto Lovre Majera u igru uveo Amera Gojaka.

U 74. Petković prijeti iz slobodnog udarca s nekih 19 metara, preko okvira domaćih vrata.

Uskoro prvu promjenu obavlja Dino Skender, Benedik Mioč je ušao umjesto Dmytra Lope.

U 77. Bjelica radi posljednju promjenu, Antonija Marina zamijenio je Mario Šitum.

Četiri minute poslije u redovima domaćih igru napušta Kleinheisler, ušao je 20-godišnji Brazilac Talys.

U prvoj (od tri) minuti sudačke nadoknade Marić je opravdano dobio opomenu zbog pokušaja iznuđivanja kaznenog udarca.

U posljednjim sekundama utakmice Mance je na ubačaj Bočkaja iz kuta bio najviši u skoku, no njegov udarac glavom otišao je pristojno pored okvira Livakovićevih vrata.

Osijek u sljedećem kolu gostuje kod Rijeke na Rujevici, a Dinamo će biti domaćin Interu na Maksimiru. Naravno, Plave prethodno ligaškoj obvezi čeka uzvratni susret trećeg pretkola Lige prvaka u kojem će Bjeličina momčad nakon 1-1 s Ferencvarosem u Zagrebu pokušati izboriti prolazak u Budimpešti.

Program četvrtog kola nastavlja se sutra utakmicama zaprešićkog Intera i Varaždina u Zaprešiću te Lokomotive i Istre 1961 u Zagrebu.

Od 20 sati u Gradskom vrtu počinje prvi susret četvrtog kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem Osijek dočekuje Dinamo.

Domaćini nakon tri odigrana kola imaju šest bodova koja su osvojili domaćim pobjedama protiv Slaven Belupa (2:0) i Inter-Zaprešića (3:1) dok su poraženi kod Gorice (3:1). Gosti su pak u dosadašnjem tijeku prvenstva maksimalni nakon što su upisali slavlja protiv Lokomotive (3:0), Slaven Belupa (0:3) i Gorice (3:1).

Bijelo-plavi danas ne mogu računati na ozlijeđene Jugovića, Grgića i Dugandžića dok su Plavi iz istog razloga bez Zagorca, Moharramija i Andrića, a u kadar se vraćaju Dilaver i Theophile. Kako bi bio što spremniji za uzvratni susret s Ferencvarosom poštedu je dobio Dani Olmo koji nije ni doputovao u Osijek.

Glavni sudac utakmice je Mario Zebec iz Cestice kojemu će asistirati Borut Križarić (Čakovec), Nikola Kečkić (Virovitica) i Goran Loparac (Sladojevci). Dodatni suci su Marin Vidulin uz Kanfanara i Jakov Titlić iz Hrvaca. Delegat utakmice je Antun Valić iz Slavonskog Broda, a suđenje će nadgledati Branko Stipković iz Krašića dok je ispred HNS-a za sigurnost zadužen Miroslav Marković.

Dino Skender koji je upisao sedam pobjeda u seda susreta na domaćem terenu otkad je postao glavni trener Osijeka i Nenad Bjelica su se odlučili za sljedeće početne sastave: