Prvijenac Ofosua u 92. minuti za remi u Puli (VIDEO)

U posljednjem susretu 14. kola Hrvatski Telekom Prve lige Istra 1961Inter Zaprešić odigrali su u Puli neriješenih 1-1.

Izjednačen i uzbudljiv susret, u kojem su obje momčadi realno mogle do sva tri boda, u konačnici je ipak okončan remijem, kojim vjerojatno neće biti zadovoljni ni jedni ni drugi.

Najbliže pogotku u prvom poluvremenu bila je Istra. Ofosu je odlično zapucao u 16. minuti, no iako je svladao Santinija lopta je umjesto u mreži završila na gredi.

Iako su obje momčadi vidljivo težile igri koja će im donijeti pobjedu i tri boda, kojima bi si bar malo iskristalizirali situaciju na ljestvici, u prvom smo dijelu ipak vidjeli malo prilika.

U nastavku zato prava ‘poslastica’. Istra je otvorenije, a i konkretnije, krenula po pogodak, što su gosti nerijetko iskorištavali za kvalitetne izlaske u kontre i polukontre.

U 53. je Potonjski upravo nakon jednog dobrod izlaska u polukontru zamalo svladao Ivušića, koji ipak nekako uspijeva obraniti njegov udarac.

Tri minute poslije Istra je blizu pogotka, no udarac Hadžića uspijeva ukrotiti Santini, a njegove kolege u nastavku otkloniti opasnost.

Još ofenzivniji pristup domaćina nije urodio plodom. Dapače, do vodstva stižu gosti, nakon što je Blažević u 66. minuti odličnim proigravanjem pronašao Petra Mamića koji postiže svoj prvijenac za 0-1 Intera.

Primljeni pogodak dao je Raić-Sudaru ‘alibi’ za još ofenzivniji pristup, te smo do kraja susreta gledali zaista uzbudljiv dvoboj, u kojem se Inter usprkos rezultatskoj prednosti nije u potpunosti povukao i bunkerski branio, dok su se domaćini svim snagama trudili stići do barem jednog pogotka.

I u konačnici su i uspjeli. Svojim prvijencem Ofosu u drugoj minuti (od četiri) sudačke nadoknade, nakon odlične obrane Santinija, iskorištava odbijanac i posprema ga u mrežu za konačnih 1-1.

Ovim rezultatom, kao što smo već spomenuli, teško mogu biti zadovoljni i jedni i drugi. Inter je propustio priliku stići na samo pet bodova zaostatka za Rijekom i Hajdukom, dok je Istra, usprkos vrlo dobrom izdanju propustila priliku domaćom pobjedom pobjeći na četiri boda prednosti pred posljednjeplasiranim Rudešom i stići na samo bod zaostatka za Cibalijom, kod koje gostuju u sljedećem kolu. Inter pak u idućem kolu dočekuje Osijek, i da su danas uspjeli slaviti, u tom bi susretu tražili realno priključenje s vodećim momčadima prvenstva.

Posljednji susret 14. kola Hrvatski Telekom Prve lige igra se u Puli gdje Istra 1961 u 18 sati dočekuje zaprešićki Inter.

Podsjetimo, Istra se nalazi u velikom vlasničkom ‘raskoraku’, te aktualni vlasnici mjerama štednje nastoje učiniti pulskog prvoligaša ‘poželjnijom udavačom’, čega je posljednja mjera zatvaranje dviju tribina stadiona Aldo Drosina.

>> Zbog uštede Istra 1961 zatvorila dvije tribine

Inter bi pobjedom u današnjem okršaju stigao do 20 osvojenih bodova, samo pet manje od četvrtoplasiranog Hajduka i trećeplasirane Rijeke, dok bi gostima osvajanje triju bodova značilo održavanje priključka za Cibalijom, te kakav takav bijeg od posljednjeplasiranog Rudeša.

Biti će ovo njihov 12. HNL okršaj u Puli, a u prethodnih jedanaest gosti su slavili samo dva puta, dok je Istra kao pobjednik izašla sedam puta.

Treneri Darko Raić-Sudar i Samir Toplak na travnjak su se odlučili poslati sljedeće postave: