Prvijenac Gavranovića u dresu Dinama za minimalno slavlje nad ‘Farmaceutima’ (VIDEO)

Dinamo je u susretu 24. kola Hrvatski Telekom Prve lige pogotkom Gavranovića u 50. minuti s minimalnih 1-0 svladao Slaven Belupo, te se tako uoči odigravanja odgođenog derbi okršaja s Rijekom u srijedu vratio na 9 bodova prednosti pred drugoplasiranim Hajdukom.

Pred 635 gledatelja na snijegom prekrivenim tribinama Maksimira u prvom poluvremenu Slaven je prezentirao igru sličnu onoj u prošlom kolu kada je rezultatom 0-1 slavio protiv Hajduka na Poljudu. Čvrst dupli blok i vrlo dobro pokrivanje prostora rezultirali su time da smo u prvih 45+ minuta vidjeli svega tri spomena vrijedne situacije.

Domaći su jedinu opasnu situaciju imali u 7. minuti kada je Moro s nekih 20-ak metara pokušao ugroziti gostujućeg vratara Markovića, no bezuspjšeno. Gosti, koji su nekoliko puta opasno izlazili u kontre i polukontre, najbliže su pogotku bili u 15. minuti kada je Ivanovski bio u odličnoj prilici no njegov pokušaj u posljednji trenutak blokira Doumbia.

Spomenimo i to da je igru u 36. minuti utakmice zbog ozljede morao napustiti Soudani, umjesto kojeg je ušao Hajrović.

U nastavku je momčad Marija Cvitanovića dosta kvalitetnije ušla, te su nakon prijetnje preko Gavranovića, čiji je udarac u 49. minuti otišao malo pored lijeve vratnice Markovićevih vrata, preko istog igrača minutu poslije stigli do rezultatske prednosti. Odličnu je loptu s lijeve strane Dinamovog napada ubacio Borna Sosa, a Gavranović pored neopreznih stopera gostiju lijepo glavom u padu loptu proslijedio u mrežu za svoj prvijenac u dresu Dinama, ukupno osmi pogodak u ovosezonskom izdanju HT Prve lige.

28-godišnji Gavranović se zahvaljujući današnjem pogotku protiv Farmaceuta sada može pohvaliti ostvarenjem da je od dolaska u HNL (veljača 2016.) zabio svakom klubu protiv kojeg je u ligi igrao.

U 64. minuti Dinamo je mogao povećati rezultatsku prednost no Doumbia je bio nedovoljno koncentriran u odličnoj prilici pred gostujućim vratima.

Bila je to ujedno posljednja velika opasnost koju je Dinamo kreirao pred vratima gostiju, koji su pak u posljednjih 15-ak minuta vrlo hrabro izašli prema naprijed. Usprkos vrlo dobrom pritisku koji je trajao do posljednjeg sučevog zvižduka Farmaceuti nisu uspjeli stići do pogotka koji bi im donio bod.

Ovom pobjedom Dinamo je, uz utakmicu manje, ponovno na 9 bodova prednosti pred drugoplasiranim Hajdukom, dok je Slaven Belupo ostao na 28 osvojenih bodova, deset manje od četvrtoplasirane Rijeke.

Dinamu sada slijedi odigravanje odgođenog susreta 23. kola HT Prve lige protiv Rijeke. Taj okršaj na rasporedu je u srijedu s početkom u 17 sati. Slaven Belupo pak u sljedećem kolu u Koprivnici dočekuje Rudeš.

Od 15 sati u Maksimiru počinje susret 24. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem će snage odmjeriti Dinamo i Slaven Belupo.

Plavi se pobjedom žele vratiti na pobjednički kolosjek nakon što su prije dva tjedna poraženi u derbiju protiv Hajduka, a u međuvremenu je odgođen susret na Rujevici dok Faramceuti žele nakon Poljuda doći do tri boda i na Maksimiru.

U prve dvije međusobne ovosezonske utakmice ove dvije momčadi Dinamo je upisao dvije pobjede. U Maksimiru je bilo 2:0, a u Koprivnici 0:1.