Prvijenac Dabra za minimalnu pobjedu Cibalije (VIDEO)

Prvi susret drugog dana programa 13. kola Hrvatski Telekom Prve lige pripao je Cibaliji, koja je s minimalnih 1-0 u Vinkovcima svladala Slaven Belupo.

Prilikama i igrom siromašan susret, u kojem smo ipak nešto više vidjeli u prvom poluvremenu, svojim je prvim ovosezonskim pogotkom presudio 20-godišnji Marko Dabro.

On i Pervan lijepo su s nekoliko povratnih lopti izigrali gostujuću obranu, te je Dabro izašao sam pred Markovića i mirno ga u 33. minuti matirao.

Prethodno pogotku Cibalije vidjeli smo jedan ozbiljan pokušaj Pervana u 22. minuti, no Marković je dobro obranio, dok su gosti najopasniji bili preko Trebotića čiji je udarac još u 6. minuti završio u bloku.

U 47. je Dabro imao odličnu priliku za povećanje vodstva, no iz ‘jedan na jedan’ situacije kao pobjednik izlazi, danas najbolji igrač Farmaceuta – vratar Marković.

Drugi žuti i isključujući crveni karton, u 50. je minuti zaradio Ivanovski zbog pomalo nespretnog građenja lopte, te vrlo dobrog naglašavanja kontakta od strane Karamarka. Glavni sudac Fran Jović nije puno dvojio, te Slaven ostaje s igračem manje. Prvi žuti Ivanovski je dobio zbog preoštrog prekršaja u napadu, u produžetku prvog poluvremena.

Usprkos igraču manje, period drugog dijela drugog poluvremena pripao je većinom momčadi Željka Kopića. Najveće prilike za izjednačenje imao je Kendeš (70. i 89.), čije je udarce iz odličnih situacija dvaput obranio vratar domaćih Brkić. Oba je puta ‘loptu na pladnju’ Kendešu ponudio Pejić, no 23-godišnji Vice samo je potvrdio da je Slaven ove sezone u velikoj golgeterskoj krizi.

U konačnici, s obzirom na viđeno u prvom poluvremenu, ipak zaslužena pobjeda vinkovačkog prvoligaša, kojem je ovo četvrta prvenstvena pobjeda zahvaljujući kojoj je stigao na samo bod zaostatka za današnjim suparnikom.

Slavenu je ovo s druge strane deveti prvenstveni susret u nizu bez pobjede, te ih, ukoliko ne pronađu rješenje za ‘golgetersku glavobolju’, čeka uzbudljiva borba za ostanak u prvenstvu.

Današnji program 13. kola Hrvatski Telekom Prve lige susretom u Vinkovcima, s početkom u 15 sati, otvoriti će domaćin Cibalia i gosti iz Koprivnice – Slaven Belupo.

Ova su dva kluba u dosadašnjoj 1. HNL povijesti odigrala 44 međusobna susreta, u kojima su Farmaceuti slavili u 18 utakmica, te još 14 puta travnjak napustili neporaženi. Ipak, Vinkovčani su na domaćem terenu uspješniji. Od 20 HNL okršaja s današnjim protivnikom u Vinkovcima, Cibalia je slavila u njih osam, 7 puta pobjednika nije bilo, dok je Slaven slavio u samo pet navrata.

Zanimljivo, momčad Željka Kopića posljednju je ovosezonsku pobjedu upisala upravo protiv Cibalije. Bilo je to u 4. kolu HT Prve lige, kada su Farmaceuti u Koprivnici slavili rezultatom 2-1. Od tada su u preostalih osam susreta upisali četiri remija i četiri poraza, posljednji (usprkos vrlo dobroj igri) u prethodnom kolu od Intera.

Cibalia s druge strane u ovoj sezoni poznaje samo pobjede i poraze. Nakon serije od tri pobjede u nizu (Rudeš, Istra, Osijek), momčad Mladena Bartolovića nanizala je pet prvenstvenih poraza.

Nakon jučerašnjeg poraza Rudeša na gostovanju kod Intera, te uzimajući u obzir Slavenov problem s realizacijom (samo 9 postignutih pogodaka; jedino Istra ima manje – 7), domaćini će danas svakako tražiti pobjedu kojom bi posljednjeplasiranom pobjegli na pet bodova prednosti, te samo bod zaostatka za današnjim suparnikom. Naravno, nešto će se pitati Željka Kopića i njegovu momčad, koja zaista igra vrlo dobar nogomet, no recept za učestaliju realizaciju prilika i poluprilika koje stvaraju još nisu pronašli.

Treneri Mladen BartolovićŽeljko Kopić na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave:

Comet HNS

Glavni sudac ovog susreta je Fran Jović iz Zagreba, sudac s najviše dosuđenih kaznenih udaraca u ovoj sezoni (3 u 5 utakmica), dok su mu pomoćnici sugrađanin Krunoslav AmbrinacVedran Đurak iz Stupna.