Prvi poraz Rijeke na Rujevici (VIDEO)

U derbi susretu 5. kola Hrvatski Telekom Prve lige Dinamo je na prepunoj Rujevici slavio protiv Rijeke rezultatom 2:0 (2:0). Plavi su tako drugo kolu u nizu slavili u derbiju te su se učvrstili na vrhu prvoligaške ljestvice.

Prvi je to poraz Rijeke otkada se preselila na privremeni stadion na Rujevici odnosno nakon dvije godine. Rijeka je također prvi put poražena nakon 53 uzastopna domaća susreta u HNL-u odnosno od rujna 2014. godine, a prekinut je i niz od 44 uzastopne domaće utakmice bez poraza u svim natjecanjima koji traje od srpnja 2015. godine.

Junak pobjede za Plave je bio čileanski ofenzivni veznjak Junior Fernandes. Prvi gol je postigao u 11. minuti kada ga nakon kornera Gojak sretno i spretno pronalazi, a on na isti način matira Slugu.

Dinamo je vodstvo povećao u 40. minuti. Ponovno je Gojak bio jedan od aktera, prošao je po desnoj strani i ubacio loptu koja pogađa Zutu u ruku, a sudac Pejin pokazuje na kazneni udarac. Fernandes je Slugu poslao u jednu, a loptu u drugu stranu.

Rijeka je najbolje prilike imala u 53. i 84 minuti kada su prvo Jelić, a potom i Črnic pogađali okvir gola Livakovića. Plavi su od 59. minute igrali s igračem manje nakon što je zbog drugog žutog kartona isključen Lecjaks.

Program 5. kola nastavlja se večeras kada se od 21 sat na Poljudu sastaju Hajduk i Slaven Belupo.

Od 19 sati na rasprodanoj Rujevici počinje prvi susret petog kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem se u derbiju sastaju Rijeka i Dinamo.

Domaćini su u prošlom kolu poraženi na gostovanju kod Osijeka te su tako prekinuli maksimalni učinak na startu sezone. Uz to su zbog crvenih kartona ostali bez Vešovića i Maleša, a zbog ozljede Gavranovića dok je ponajbolji igrač Ristevski ovaj tjedan preselio u Sporting.

Dinamo je pak u prošlom kolu u derbiju bio bolji od Hajduka te je preuzeo vodeću poziciju na ljestvici, a za današnji susret je otpao alžirski reprezentativac Soudani.