Prva pobjeda Varteksa u 3. HNL istok (VIDEO)

Uvodna dva kola u 3. HNL istok nogometaše Varteksa odvela su na mini turneju po Slavoniji s koje su donijeli bod iz Vukovara i solidan dojam za novog trećeligaša. “Čast” da prva gostuje kod novog trećeligaša imala je ekipa Belišća koja je kao i Varteks svoj jedini bod osvojila protiv Vukovara. Bumbari su došli do prve pobjede u prvenstvu slavivši rezultatom 3:0 (3:0).

Momčad Antuna Jukića krenula je bolje i odlučnije u meč. U 4. minuti Petrović izlazi daleko sa svojih vrata, Spasić pokušava lobom s 40 metar, ali je njegov udarac premlak. Dvije minute kasnije Modrić krade loptu, šalje je do Šoštarića, ali je i njegov udarac preslab za Petrovića.

Varteksov pritisak urodio je plodov već u 10. minuti. Srušen je na 17 metara od Petrovića Malnar, loptu uzima Šoštarić i šalje preko zida za 1-0 vodstvo Varteksa.

Nije se Belišće ni pribralo, a već je 2-0. Ovaj put je Šoštarić prihvatio loptu na 35 metara od gola Belišća, okrenuo svoje čuvare i skinuo paučinu s lijevih rašlji Petrovićeva gola.

Primirila se nakon toga malo igra, dali su Bumbari gostima loptu no oni nisu mogli puno s njom. U 28. minuti utakmica je riješena. Požrtvovni Nježić ukrao je još jednu loptu gostujućoj vezi, šalje je na lijevo krilo do Soksera koji čudesno pogađa suprotne rašlje Petrovića potezom za koji nećemo znati je li bio udarac ili centaršut koji je prešao preko noge. Belišće koje je proživljavalo 45-minutni knock down od većeg potopa u prvom dijelu spasio je Petrović i nepreciznost napada Varteksa.

Iako je bio na tribini zbog isključenja u Slavonskom Brodu, ekipa Antuna Jukića funkcionirala je besprijekorno.

U drugi dio gosti ulaze s tri nova igrača, ali već u 35. sekundi Varteks je u velikoj šansi. Probio je lijevo krilo neumorni Šoštarić, našao na vrhu kaznenog prostora Malnara koji gađa ogradu južne tribine.

Umirila je igru mlada ekipa Varteksa i sve do 70. minute ne bilježimo ni jedno uzbuđenje na utakmici kad su Malnar, Takatoku i Šoštarić ispremiješali obranu Belišća, a udarac Šoštarića Petrović još bolje obranio.

Na kraju zaslužena pobjeda Varteksa u domaćem debiju u 3. HNL istok. Odlična atmosfera koju je priredilo petstotinjak gledatelja najviše se izgleda svidjela neuvjerljivom sucu Nenadu Vargoviću iz Virovitice koji je susret odlučio produžiti nevjerojatnih šest minuta.