Prva HNL Juniori: Inter s igračem manje do pobjede i bodova u Veslačkoj ulici za kraj fantastične sezone

Izvor: europlan-online.de

U prvom dvoboju posljednjeg (26.) kola Prve HNL Juniori Inter Zaprešić je na igralištu u Veslačkoj ulici s igračem manje pobijedio Zagreb rezultatom 2-1 (1-1).

Zagrebaši su se porazom službeno oprostili od elitnog razreda, što znači da sljedeće sezone neće nastupiti u prvoligaškom društvu, Pjesnicima nije pomogla ni promjena trenera. Momčad je preuzeo Robert Regvar, koji je na klupi naslijedio Damira Lepena Juraka. S druge strane, Zaprešićani su pobjedom dokazali da su sjajno odigrali ovu sezonu i (po svemu sudeći) će završiti među prvih pet momčadi juniorskog prvenstva, što je veliki uspjeh i za svaku pohvalu.

Čestitke njihovom treneru Tomislavu Ceraju, koji je odlično posložio i vodio sastav iz Zaprešića.

U 11. minuti Roko Prpić doveo je domaćina u vodstvo od 1:0. U 33. minuti Ante Špoljarić izjednačio je rezultat na 1:1. U 75. minuti gosti su ostali s igračem manje. Andrija Jakopić dobio je drugi žuti i isključujući crveni karton. To isključenje motiviralo je Žute, koji su deset minuta kasnije preko Mihaela Šinka došli do preokreta i pobjede.