Prva HNL juniora: Rijeka vodeća nakon kiksa Hajduka, Sesvete i Osijek do uvjerljivih pobjeda

Odigrani su dvoboji 11. kola Prve HNL juniora. U sedam odigranih susreta postignuto je 19 pogodaka, od toga 2,71 po utakmici. Iz ovog kola vrijedi izdvojiti pobjede Dugopolja, Hrvatskog dragovoljca, Rijeke, Lokomotive i Dinama protiv Zagreba, Istre 1961, Intera, Hajduka odnosno Slaven Belupa.

Dugopolje je na igralištu Hrvatskih vitezova pobijedilo Zagreb 1:0 pogotkom Tina Klepe već u četvrtoj minuti.

Hrvatski dragovoljac je na igralištu Stjepan Spajić pobijedio Istru 1961 2:0. Pogotke za tri boda postigli su Martin Sekulić u 40. i Teo Brkić u 50. minuti. Puljani su prekinuli niz od deset uzastopnih utakmica bez poraza.

Rijeka je u Zaprešiću pobijedila Inter 3:2. Riječani su nakon prvog poluvremena imali vodstvo od 3:0 pogocima Denisa Bušnje, Hrvoja Smolčića i Jasmina Omerovića. Činilo se da je pitanje pobjednika riješeno, ali Zaprešićani su uspjeli smanjiti rezultat preko Ivana Nekića u 57. minuti i Petra Tomeka osam minuta kasnije. Međutim, bodovi su ipak otišli na Rujevicu.

Lokomotiva je na Poljudu pobijedila Hajduk 2:1. Već u šestoj minuti Luka Viduka doveo je goste u vodstvo od 0:1. U 32. minuti Enis Cokaj povećao je prednost gostujućeg sastava na 0:2. Konačnih 1:2 postavio je Bleart Tolaj u samoj završnici utakmice.

Dinamo je u Cvetkovcu pobijedio Slaven Belupo 1:0. Jedini pogodak na susretu postigao je Roko Baturina u 24. minuti.

Rezultati 11. kola Prve HNL juniora:

Dugopolje – Zagreb 1:0 (Klepo 4)

Sesvete – Varaždin 3:0 (Morber 34, Barukčić 55 – 11m, Stojanović 82)

Hrvatski dragovoljac – Istra 1961 2:0 (Sekulić 40, Brkić 50)

Inter Zaprešić – Rijeka 2:3 (Nekić 57, Tomek 65/Bušnja 24, Smolčić 27, Omerović 42)

Rudeš – Osijek 0:4 (Stanić 28, 68, Bliznac 45, Ikić 82)

Hajduk – Lokomotiva 1:2 (Tolaj 90+2/Viduka 6, Cokaj 32)

Slaven Belupo – Dinamo 0:1 (Baturina 24)