Prva HNL juniora: Pobjede vodećih momčadi

Odigrani su dvoboji 15. kola Prve HNL juniora. U sedam odigranih susreta postignuto je 27 pogodaka odnosno 3,86 po utakmici. Iz ovog kola vrijedi spomenuti pobjede Intera, Lokomotive, Varaždina i Slaven Belupa protiv Rudeša, Sesveta, Osijeka odnosno Dugopolja.

Inter je u Zaprešiću pobijedio Rudeš 2:1. U 14. minuti Martin Šlogar doveo je domaćina u vodstvo od 1:0. Minutu kasnije Šlogar je postigao svoj drugi pogodak na utakmici za povećanje prednosti domaćeg sastava na 2:0. Konačnih 2:1 postavio je Ivan Brekalo u 64. minuti.

Lokomotiva je na igralištu Sv. Josipa Radnika pobijedila Sesvete 3:1. U 15. minuti Arber Mehmetllari doveo je goste u vodstvo od 0:1. U 31. minuti Filip Mamić izjednačio je rezultat na 1:1. Devet minuta poslije Mehmetllari je postigao svoj drugi pogodak na susretu za novo vodstvo gostiju. Konačnih 1:3 postavio je Indrit Tuci u 89. minuti.

Varaždin je na stadionu Gradski vrt pobijedio Osijek 2:1. Već u trećoj minuti Sven Golub doveo je gostujuću momčad u vodstvo od 0:1. U 47. minuti Mihael Kuprešak izjednačio je rezultat na 1:1. U 75. minuti Golub je postigao svoj drugi pogodak na utakmici za pobjedu Varaždinaca.

Slaven Belupo je na igralištu Hrvatskih vitezova pobijedio Dugopolje 3:2. Dugopoljci su nakon prvog poluvremena imali vodstvo od 2:0, ali Koprivničani su preokrenuli utakmicu i osvojili vrijedna tri boda. U 12. minuti Bartul Markovina doveo je domaći sastav u vodstvo od 1:0. Tri minute kasnije Ante Kuliš povećao je prednost domaćina na 2:0. U 55. minuti Davor Sinjaković smanjio je prednost Dugopolja na 2:1. U 71. minuti Mihael Mlinarić izjednačio je rezultat na 2:2. Tri minute poslije Romano Lisjak donio je preokret i pobjedu Slaven Belupu pogotkom za konačnih 2:3.

Rezultati 15. kola Prve HNL juniora:

Inter Zaprešić – Rudeš 2:1 (Šlogar 14, 15/Brekalo 64)

Rijeka – Hrvatski dragovoljac 5:0 (Pintarić 5 – 11m, 38 – 11m, 82, Mitrović 42, Antanasković 65)

Sesvete – Lokomotiva 1:3 (Mamić 31/Mehmetllari 15, 40, Tuci 89)

Osijek – Varaždin 1:2 (Kuprešak 47/Golub 3, 75)

Dinamo – Istra 1961 3:0 (Radonja 11, Knežević 33, Burić 47 – ag)

Hajduk – Zagreb 4:0 (Tolaj 10, Brnić 53, Giljanović 76, Lauš 78)

Dugopolje – Slaven Belupo 2:3 (Markovina 12, Kuliš 15/Sinjaković 55, Mlinarić 71, Lisjak 74)