Prva HNL juniora: Lokomotiva iskoristila kiks Hajduka i preuzela vodeće mjesto na prvenstvenoj ljestvici

Odigrani su dvoboji 20. kola Prve HNL juniora. U sedam odigranih susreta postignuto je 29 pogodaka, prosječno 4,14 po utakmici. Iz ovog kola vrijedi izdvojiti pobjede Osijeka, Varaždina i Intera protiv Rijeke, Hajduka odnosno Istre 1961 te remi na utakmici Sesvete – Rudeš.

Sesvete i Rudeš su na igralištu Sv. Josipa Radnika odigrali 2:2 i podijelili bodove. Sesvećani su imali prednost od 2:0 pogocima Nine Stojanovića i Marina Brigića, ali Rudešani su preko Ivana Skansija i imenjaka mu Brekala došli do boda. Igrači trenera Marija Vodanovića došli su na prag matematičkog osiguranja ostanka u društvu najboljih.

Osijek je na Rujevici pobijedio Rijeku 3:2. Već u sedmoj minuti Ivan Durdov je iz kaznenog udarca doveo goste u vodstvo od 0:1. U 30. minuti Domagoj Jelavić je s bijele točke izjednačio rezultat na 1:1. Novo vodstvo gostima donio je Tomislav Bliznac u 49. minuti pogotkom za 1:2. Šest minuta kasnije Adam Benić povećao je prednost Osječana. Konačnih 2:3 postavio je Ivan Lozić u 68. minuti. Riječani su u trećem dvoboju zaredom ostali bez pobjede.

Varaždin je na stadionu SC Sloboda pobijedio Hajduk 4:3. Bili su dva puta imali vodstvo, ali Varaždinci su pokazali zube, odigrali borbenu, čvrstu i karakternu utakmicu te zasluženo i uz dosta sreće došli do pobjede i bodova. Najveće zasluge za to imaju Antonio Dedić i Niko Havelka, koji su postigli dva pogotka. Zanimljivo, Dedić je zabio iz igre, a Havelka iz jedanaesteraca. Kod Splićana, koji su od početka proljetnog dijela sezone bili lideri prvenstva, jedan pogodak postigli su Jakov Blagaić, Ivan Brnić i Leon Kreković. Hoće li Hajduk ove sezone osvojiti naslov prvaka i osvetiti se za prošlu sezonu kada je u posljednjem prvenstvenom kolu ostao bez toga, bit će poznato uskoro. Momčad Igora Tolića je u ovom susretu očito pomislila na unaprijed upisanu pobjedu. Međutim, bezbrižni i rasterećeni Varaždin iznenadio je Hajduk te mu priredio „jezikovu juhu“. Može li se sastav s Poljuda plasirati u Europu, ostaje za vidjeti.

Inter je na stadionu Tivoli pobijedio Istru 1961 1:0. Pogodak za tri boda Zaprešićana postigao je Josip Budimir u 16. minuti.

Rezultati 20. kola Prve HNL juniora:

Sesvete – Rudeš 2:2 (Stojanović 13, Brigić 55/Skansi 70, Brekalo 73)

Hrvatski dragovoljac – Slaven Belupo 0:4 (Brković 52 – 11m, Vuić 65, Sinjaković 69, Liklin 83 – 11m)

Rijeka – Osijek 2:3 (Jelavić 30 – 11m, Lozić 68/Durdov 7 – 11m, Bliznac 49, Benić 55)

Varaždin – Hajduk 4:3 (Havelka 30 – 11m, 76 – 11m, Dedić 67, 82/Blagaić 8, Brnić 54, Kreković 58)

Istra 1961 – Inter Zaprešić 0:1 (Budimir 16)

Zagreb – Lokomotiva 0:3 (Šiško 9, 67, Tuci 30)

Dinamo – Dugopolje 4:1 (Kapitanović 12, 53, 55, Rešetar 59/Šušnjara 74)