Prva HNL juniora: Hajduk s desetoricom zadržao vodeću poziciju na ljestvici

Odigrani su dvoboji 22. kola Prve HNL juniora. U sedam odigranih susreta postignuto je 20 pogodaka, što daje prosjek od 2,86 po utakmici. Iz ovog kola vrijedi izdvojiti pobjede Istre 1961, Lokomotive i Rijeke protiv Rudeša, Dugopolja odnosno Zagreba te remi na utakmici Dinamo Hajduk.

Istra 1961 je na stadionu Tivoli pobijedila Rudeš 2:1. U 34. minuti Liam Anton Ivancic doveo je goste u vodstvo od 0:1. Izjednačenje i pobjedu domaćinima donio je Robert PerićKomšić, koji je postigao dva pogotka iz kaznenih udaraca.

Dinamo i Hajduk su na stadionu Hitrec – Kacian odigrali derbi ovog kola, koji je završio bez pogodaka. Dvoboj je bio interesantan i mogao je završiti slavljem obje ekipe, ali čini se da je remi najpravedniji ishod. U 45. minuti gostujući sastav ostao je s igračem manje. Stipe Radić dobio je drugi žuti i isključujući crveni karton. Međutim, Modrima to nije pomoglo da dođu do pobjede i tri boda tako da Bili mogu biti zadovoljni jer su sa osvojenim bodom ostali na vodećem mjestu. U svakom slučaju, borba za naslov prvaka bit će napeta i zanimljiva do posljednjeg sučevog zvižduka. Tko će biti spretniji i sretniji, bit će poznato uskoro.

Lokomotiva je na Kajzerici pobijedila Dugopolje 2:0. Oba pogotka postignuta su u drugom poluvremenu. U 51. minuti Indrit Tuci doveo je domaćina u vodstvo od 1:0. Konačnih 2:0 postavio je Bruno Međimorec u 63. minuti. Ovom pobjedom Lokosi su preskočili Dinamo na drugom mjestu i bodovno se izjednačili s Hajdukom, ali Splićani su lideri prvenstva jer imaju bolju gol-razliku.

Rijeka je na igralištu u Veslačkoj ulici pobijedila Zagreb 4:0. Već u prvoj minuti Jakov Pintarić doveo je gostujuću momčad u vodstvo od 0:1. U 28. minuti Domagoj Jelavić povećao je prednost gostiju na 0:2. U 51. minuti Filip Zrilić zabio je za 0:3. Konačnih 0:4 postavio je Ivan Lozić u 68. minuti. Ovim trijumfom Riječani su zadržali kakav-takav priključak u borbi za naslov.

Vrijedi istaknuti da je borba za ostanak službeno završila prije posljednjeg kola. Na kraju Rudeš ostaje u društvu najboljih, a Zagreb ispada iz elitnog razreda.

Matej Kalem

Rezultati 22. kola Prve HNL Juniori:

Istra 1961 – Rudeš 2:1 (Perić-Komšić 57 – 11m, 83 – 11m/Ivancic 34)
Sesvete – Hrvatski dragovoljac 3:3 (Nikšić 24, 53, Stojanović 39/Radoš 47 – 11m, Mamić 75, Šoljić 81 – 11m)
Dinamo – Hajduk 0:0
Osijek – Inter Zaprešić 3:1 (Pudić 38, 85, Gadže 88/Špoljarić 43 – 11m)
Varaždin – Slaven Belupo 1:0 (Osei Kesse 88)
Lokomotiva – Dugopolje 2:0 (Tuci 51, Međimorec 63)
Zagreb – Rijeka 0:4 (Pintarić 1, Jelavić 28, Zrilić 51, Lozić 68)