Prva HNL juniora: Hajduk ostao na vrhu prvenstvene ljestvice, Lokomotiva prestigla Dinamo

Odigrano je pet dvoboja 17. kola Prve HNL juniora. U pet odigranih susreta postignuto je 12 pogodaka odnosno 2,4 po utakmici. Iz ovog kola vrijedi izdvojiti pobjede Lokomotive i Hajduka protiv Istre 1961 odnosno Slaven Belupa te remi na utakmici Inter Zaprešić – Hrvatski dragovoljac.

Lokomotiva je na Kajzerici s igračem manje pobijedila Istru 1961 2:0. U 34. minuti Indrit Tuci doveo je domaćina u vodstvo od 1:0. Konačnih 2:0 postavio je Arber Mehmetllari u 50. minuti. U 80. minuti domaći sastav ostao je s igračem manje. Luka Dajčer dobio je drugi žuti i isključujući crveni karton. Međutim, Puljanima to nije pomoglo da dođu do pozitivnog rezultata tako da Lokosi mogu biti zadovoljni jer su u devetoj uzastopnoj utakmici ostali neporaženi.

Hajduk je na Poljudu s igračem manje pobijedio Slaven Belupo 3:0. Sva tri pogotka postignuta su u drugom poluvremenu. U 43. minuti domaća momčad ostala je s igračem manje. Lumbardh Dellova dobio je drugi žuti i isključujući crveni karton. To isključenje motiviralo je Splićane, koji su pogotkom Ivana Šarića u 67. minuti došli u vodstvo od 1:0. U 89. minuti Luka Buble povećao je prednost Bilih na 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Bruno Jenjić u drugoj minuti sudačke nadoknade iz kaznenog udarca.

Inter i Hrvatski dragovoljac su u Zaprešiću odigrali 2:2 i podijelili bodove. Bio je to napet, neizvjestan i uzbudljiv dvoboj sa četiri postignuta pogotka te tri dosuđena kaznena udarca. Već u šestoj minuti Petar Radoš je s bijele točke doveo goste u vodstvo od 0:1. U 66. minuti Nikola Soldo izjednačio je rezultat na 1:1. U sudačkoj nadoknadi još dva pogotka. U drugoj minuti vratar Sigećana Mario Marić obranio je jedanaesterac Ivanu Nekiću, koji se najbolje snašao na odbijancu te donio preokret i vodstvo Zaprešićanima. Činilo se da će Div iz predgrađa mirno privesti susret kraju i osvojiti sva tri boda, ali tako nije mislio Mate Mrčela, koji je postavio konačnih 2:2.

17. kolo zaključit će Rijeka i Varaždin 20. ožujka te Osijek i Dinamo 8. svibnja.

Rezultati 17. kola Prve HNL juniora:

Rudeš – Zagreb 3:0 (Skansi 45, 66, Lojber 78)

Lokomotiva – Istra 1961 2:0 (Tuci 34, Mehmetllari 50)

Hajduk – Slaven Belupo 3:0 (Šarić 67, Buble 89, Jenjić 90+2 – 11m)

Inter Zaprešić – Hrvatski dragovoljac 2:2 (Soldo 66, Nekić 90+2/Radoš 6 – 11m, Mrčela 90+4)

Sesvete – Dugopolje 0:0