Poraz Varteksa protiv Marsonije

Na stadionu Slobode danas je odigrana utakmica 17. kola 3. HNL između Varteksa i Marsonije, a pobjeda od 0:3 pripala je gostima iz Slavonskog Broda.

Da je pred ‘Bumbarima’ bila teška utakmica znalo se i prije njenog početka, jer Marsonia ima 14 bodova na tablici više od Varteksa, a blatnjav teren i hladno vrijeme dodatno su poremetili želje i planove igrača Antuna Jukića.

Već u 7. minuti odličnu prigodu su imali gosti kad je Bekavac izašao sam pred Posavcaali golman Varteksa bez većih problema brani njegov pokušaj. No, zato je Čanić bio uspješniji i u 16. minuti pogodio za početno vodstvo gostiju.

Sredinom prvog dijela pamtimo i pokušaj Sivrića koji se našao sam pred golom Bumbara, ali ni on nije bio precizan. Zato je Boban bio danas daleko najbolji igrač gostiju i svoj trud naplatio u 33. minuti, zabivši za 0:2 nakon velike gužve pred domaćim golom, a i uz malo sreće jer ga je lopta pronašla u gužvi, a on neometano zabio.

Na samom kraju prvog poluvremena iskazali su se i domaći igrači. Pucao je Kuhar, no lopta je završila u rukama Memovića.

U drugi dio utakmice bolje su ponovo krenuli gosti iz Slavonskog Broda, a već u uvodnim minutama drugog dijela Bekavac je pucao prema golu, ali neuspješno. Pred kraj utakmice još jednom se istaknuo Boban koji je bio spretniji od istrčalog Posavca s gola Varteksa te je bez većih problema prebacio vratara i loptu poslao u gol za konačnih 0:3 za Marsoniju.

Do kraja utakmice, Varteks je pokušavao ugroziti gol Marsonije preko Novoseleca, ali bez uspjeha.

Varteks nakon dva odigrana kola kod kuće u 18. kolu odlazi u goste Belišću, gdje ga čeka derbi začelja ljestvice. Utakmica se igra u subotu, 24.ožujka s početkom u 15:30 sati na Gradskom stadionu Belišće.