Pogotkom vratara Freliha Inter do boda u Puli (VIDEO)

U prvoj utakmici 11. kola Hrvatski Telekom Prve lige Inter-Zaprešić je zgoditkom vratara Žige Freliha došao do boda kod Istre 1961. Konačan rezultat susreta bio je 2:2 (0:1).

Gosti su poveli preko Damira Grgića da bi preokret domaćinima donio dvostruki strijelac Antonio Ivančić. Zeleno-žuti su tri boda ispustili u posljednjim trenucima dvoboja.

Iako su prvu priliku na susretu imali Zeleno-žuti do prvog gola u 7. minuti utakmice dolazi Inter-Zaprešić kad je poentirao Grgić. Prethodno je u uigranoj kombinaciji Postonjski iz slobodnog udarca pronašao Mitrovića koji je povratnom loptom na šesnaest metara upisao asistenciju.

Domaćini do izjednačenja stižu na startu drugog poluvremena, u 47. minuti kad se Ćuže izborio za loptu te je pronašao Ivančića koji sa 15 metara preciznim udarcem palje loptu uz stativu.

Pogodak vrijedan preokreta u 56. minuti ponovno postiže Ivančić. Prethodno je po desnoj strani probio Grujević koji je dodao do Gržana, a ofenzivac Istre ostavlja loptu za Ivančića koji snažnim udarcem šalje loptu u mrežu.

Inter-Zaprešić je do vrijednog boda došao u 94. minuti. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca domaćini nisu uspjeli izbaciti loptu van šesnaesterca, a u gužvi se najbolje snašao mladi slovenski vratar Frelih koji šalje loptu u mrežu za veliku radost gostiju.

Jedanaesto kolo se nastavlja sutra kada su na rasporedu utakmice Hajduk – Varaždin, Dinamo – Slaven Belupo te Osijek – Gorica.

Od 18 sati na Aldo Drosini u Puli počinje prvi susret 11. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem će snage odmjeriti Istra 1961 i Inter-Zaprešić.

Domaćini su trenutno na osmom mjestu prvenstvene ljestvice s devet osvojenih bodova što je tri više od posljednjeplasiranog Diva iz predgrađa.

U prvom ovosezonskom međusobnom susretu ove dvije momčadi odigranom u Zaprešiću slavila je Istra 1961 rezultatom 0:2, a dvostruki strijelac je bio Mario Ćuže.

Zeleno-žutih danas ne mogu računati na Galileu koji ima žute kartone dok zbog ozljeda u kadru nisu Fuentes, Sane, te Rafa i Octavio Paez. Gosti su pak bez suspendiranih Serderova i Mlinara dok novopridošli Valon Ahmedi još nema pravo nastupa.

Utakmicu će suditi Fran Jović iz Zagreba, a asistirati će mu Sanja Rođak-Karšić (Podravske Sesvete), Goran Loparac (Sladojevci) i Goran Pečarić (Zagreb). Delegat susreta je Krešimir Glavina iz Preloga, a kontrolor suđenja Domagoj Vučkov iz Rijeke.

Ivan Prelec i Samir Toplak na travnjak su od prve minute odlučili poslati sljedeće igrače: