Pogotkom Radonjića Lokomotiva svladala Rijeku (VIDEO)

Lokomotiva je u prvoj utakmici 33. kola HT Prve lige rezultatom 1-0 (1-0) svladala aktualnog prvaka Rijeku, te tako upisala drugu domaću pobjedu nad momčadi Matjaža Keka u aktualnoj sezoni, 8. ukupno.

Prvih 45 minuta obje su momčadi odradile dosta rezervirano. Rijeka je uvodno kontrolirala igru, primarno zahvaljujući činjenici da je Lokomotiva prepustila posjed gostima, čekajući ih na kontre i polukontre, i upravo su te situacije bile najozbiljnije što se događalo tijekom prvog poluvremena.

Lokomotiva je iz dobrih tranzicija izborila nekoliko kornera, a upravo poslije jednog stigla i do vodstva. Prelijepu akciju pogotkom je okončao Dejan Radonjić. Bivšem igraču Istre i Dinama ovo je prvi ligaški pogodak Rijeci, 30. ukupno.

I to je bilo to od prvog poluvremena. Rijeka nije uspjevala nikako konkretnije ugroziti Krunoslava Hendiju, a Lokomotiva je, usprkos nekoliko kornera i dobrih izlazaka prema naprijed, također ostala bez udarca u okvir.

Neočekivano, ali ni u drugom dijelu utakmice nismo vidjeli ozbiljnih situacija pred protivničkim vratima. Tek negdje od 80. minute Rijeka je počela napadati aktivno i s velikom željom. Urodilo je to situacijama za Kvržića i Puljića, u 79. zapucao je i Bradarić, no siguran je bio Hendija.

Slabo izdanje Rijeke Lokomotiva je tako kaznila pogotkom nakon ubačaja iz kuta, te je sada uz utakmicu više peta momčad prvenstva, dok je Rijeka ostala na šest bodova zaostatka pred Dinamom, koji uskoro počinje susret sa Slavenom.

U sljedećem kolu Lokomotiva će ugostiti Dinamo, a Rijeka dočekuje zaprešićki Inter.

Lokomotiva i Rijeka, s početkom u 18 sati na stadionu u Kranjčevićevoj ulici, igraju prvu utakmicu programa 33. kola Hrvatski Telekom Prve lige.

U tri ovosezonske ligaške utakmice ovih klubova Rijeka ima dvije pobjede (2-1, 3-1), obje na domaćem terenu, dok je u prvom susretu u Kranjčevićevoj slavila Lokomotiva (1-0).

Općenito su u 1.HNL Rijeka i Lokomotiva odigrale 28 međusobnih susreta, u kojima je aktualni prvak države slavio 16 puta, Lokomotiva 7, a njih 5 okončano je bez pobjednika. U Zagrebu, gdje je odigrano 13 susreta, uspješnija je Lokomotiva sa šest pobjeda, Rijeka ih ima 5, a dva susreta završila su remijem.

Glavni sudac današnjeg susreta je Duje Strukan iz Splita, a pomoćnici su mu sugrađani Hrvoje Radić i Mario Pepur.

Treneri Goran Tomić i Matjaž Kek na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: