Pogoci Ivanušeca i Fuentesa za remi Lokomotive i Istre u Kranjčevićevoj (VIDEO)

Twitter/NK Istra 1961 Pula

U prvoj utakmici programa 31. kola Hrvatski Telekom Prve lige Lokomotiva i Istra 1961 odigrali su neriješenih 1-1 (1-0). Strijelci su na susretu bili Luka Ivanušec i Adrian Fuentes

Prvu prijetnju Lokmotiva je kreirala u 4. minuti nakon ubačaja iz kuta no pokušaj odlazi malo pored vratnice.

U 17. minuti domaći su probili desnu stranu gostujuće obrane, a dobar udarac je s vrha šesnaesterca uputio Jan Lecjaks, no Josip Čondrić kvalitetnom intervencijom loptu koja je išla pod gredu odbija u ubačaj iz kuta iz kojeg nije kreirana opasnost.

Domagoj Drožđek je u 25. minuti pucao snažno u gornji lijevi kut s nekih 13 metara, no i taj pokušaj Čondrić brani i odbija u korner.

Lokomotiva do zaslužene rezultatske prednosti stiže prelijepim pogotkom Luke Ivanušeca iz slobodnog udarca s nekih 20 metara u 40. minuti. Bio je to peti ligaški pogodak u sezoni za 20-godišnjeg veznjaka.

Tomićeva momčad poluvrijeme je okončala sa šest upućenih udaraca (tri u okvir) prema vratima Čondrića, dok Istra ni jedan jedini put nije uputila udarac prema Grbiću.

Na poluvremenu je trener gostiju Igor Cvitanović u svlačionici odlučio ostaviti Tonija Burića umjesto kojeg je u igru ušao Adrian Fuentes.

Istra do izjednačenja dolazi u 50. minuti. Nakon kvalitetnog ubačaja Martina Franića s desne strane gostujućeg napada na 12 metara je pored braniča domaćih najviši 22-godišnji Španjolac Fuentes koji glavom loptu šalje od vratnice u mrežu za 1-1 i svoj četvrti ligaški pogodak u sezoni.

Prva promjena u redovima Lokomotive obavljena je u 58., Neven Đurasek je ušao umjesto Domagoja Drožđeka.

Na isteku 63. minute velika prilika za Lokomotivu. Kastrati je odlično prošao kroz gostujuće linije i ubacio na 8 metara u sredinu za Uzunija koji je prvi na lopti i glavom loptu proslijeđuje u vratnicu.

U 66. Mierez je bio u vrlo dobroj situaciji na drugoj strani no nije uspio iskoristiti poziciju u kojoj je mogao izaći u jedan na jedan situaciju s Grbićem, te je njegov pokušaj u konačnici blokirao Karačić.

Goran Tomić drugu izmjenu radi u 69. minuti kada je umjesto ozlijeđenog Frana Karačića ušao Đorđe Rakić.

Nakon pogotka Istre uslijedio je period vrlo otvorene igre na obje strane, no konkretnih situacija za ugrožavanje vratara nije bilo.

U 80. dvije izmjene, Luka Ivanušec je napustio travnjak, a u igru za domaće ušao Loren Maružin, dok je u gostujućim redovima umjesto Iglesiasa u igru ušao Bruno Savio. U istoj minuti Rakić je udarcem glavom zaprijetio Čondriću, no otišlo je to malo iznad vratnice uz navodnu intervenciju gostujućeg vratara.

U 86. ponovno Rakić odličan u skoku, novi njegov pokušaj glavom odbio je
s gol crte Tomislav Čuljak .

U 88. minuti Cvitanović radi posljednju izmjenu i umjesto Ndija uvodi Rimanea.

U 90. još jedna velika prilika domaćih. Nakon što su Maružin i Lecjaks odlično izigrali desnu stranu gostujuće obrane, potonji kvalitetnim prizemnim ubačajem (sretno/spretno) poslužuje Radonjića koji s pet metara snažnim udarcem pogađa gredu.

Bilo je do kraja susreta (5 minuta sudačke nadoknade) još uzbuđenja na obje strane, no Radonjiću je u vrlo dobroj situaciji sviran prekršaj u napadu, a Fuentes se na drugoj strani nakon odličnog primanja lopte i prolaska pored čuvara sam sapleo u praktički jedan na jedan situaciji s Grbićem.

Bilo je tu i dugotrajnih rasprava u produžetku utakmice, praktički se od sredine 93. minute nije igralo čitave dvije minute, tijekom kojih je na tribinu poslan gostujući trener Cvitanović, no Zebec je odmah po nastavku susreta i izvođenju prekida za domaće odlučio svirati kraj.

Tomićeva je momčad tako sada na 48 osvojenih bodova i propustila je pobjedom se bodovno izjednačiti s trećeplasiranim Osijekom i četvrtoplasiranim Hajdukom.

Lokomotiva u sljedećem kolu sudjeluje u hrvatskom nogometnom spektaklu u kojem će gostovati kod Dinama na Maksimiru, dok će Istra u Puli ugostiti Rijeku.

Program 31. kola nastavlja se sutra utakmicama Gorice i Hajduka u Velikoj Gorici (16:30h) te Osijeka i Dinama u Gradskom vrtu (19h).

Od 18 sati u Kranjčevićevoj počinje prvi susret 31. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem će snage odmjeriti Lokomotiva i Istra 1961.

U tri međusobna ovosezonska susreta Lokomotiva je upisala dvije pobjede (1:2 i 1:0) dok je posljednji duel koji je odigran na Aldo Drosini završio bez golova.

Goran Tomić i Igor Cvitanović su se odlučili na travnjak od prve minute poslati sljedeće igrače: