Podjela bodova na Poljudu nakon spektakularne završnice (VIDEO)

Twitter/HNK Hajduk Split

Odličan i nadasve napet derbi gledali smo na Poljudu, a nakon što je isteklo 7 minuta sudačke nadoknade, rezultat glasi 2-2.

Poveo je Hajduk u 38. minuti, sjajnim snalaženjem Ante Ercega na rubu peterca Dinama.

Mreže su mirovale sve do 89. minute, kada je uslijedila čudesna završnica. U svega dvije minute, Dinamo preokreće na 2-1. Prvo je nakon prekida, Soudani prebacio loptu, a Filip Benković krasnim je udarcem glavom matirao Stipicu i donio zasluženo izjednačenje Dinamu. Momčad Hajduka, kao i navijače na Poljudu, šokirao je Henriquez, koji je iskoristio dodavanje Arijana Ademija u 90. minuti, te se činilo kako će Hajduk ponovno ispustiti bodove protiv Dinama u sudačkoj nadoknadi.

No, u 94. minuti stadion je ponovno eksplodirao, nakon što je Tihomir Pejin opravdano dosudio kazneni udarac. Stojanović je krivac za penal, kojeg je rutinirano zabio Ante Erceg. Minutu kasnije, Splićani traže novi kazneni udarac nakon duela Sigalija i Ercega. Pejin je odmahnuo rukom, iako će sasvim sigurno biti onih koji će se žaliti na ovu odluku.

Ranije objavljeno

Današnji program 13. kola Hrvatski Telekom Prve lige, s početkom u 19 sati na Poljudu, najvećim hrvatskim derbijem zaključit će Hajduk i Dinamo.

Biti će ovo 40. poljudski HNL derbi, 81. ukupno u okviru najvećeg nogometnog razreda u Hrvatskoj.

U dosadašnjih 39 poljudskih okršaja Dinamo je slavio 9 puta, 12 susreta je završeno bez pobjednika, dok je Hajduk upisao 18 pobjeda pred svojim navijačima; posljednju u 28. kolu sezone 2015/2016 pogotkom Frana Tudora u 4. minuti utakmice.

Gosti su jedina neporažena momčad u dosadašnjem dijelu prvenstva, te u 9 pobjeda imaju tri remija (Osijek dva puta, Istra), dok Hajduk uz 7 pobjeda, na kontu ima dva remija (Inter, Lokomotiva), te tri poraza – sva tri u izravnim okršajima s vodećim momčadima prvenstva (Dinamo, Osijek, Rijeka).

Obje momčadi, usprkos više il’ manje zadovoljavajućim rezultatima, pružaju prilično neuvjerljive igre, stoga će biti zanimljivo vidjeti kako će treneri Carrillo i Cvitanović danas taktički postaviti momčadi, jer za očekivati je, ako ništa barem zbog eventualnih promjena rezultata, da nasuprot sebe neće imati ‘dupli blok’ koji ih u pravilu dokečuje kada se suočavaju s većinom preostalih HNL suparnika.

Domaći strateg u derbi ulazi bez najboljeg ovosezonskog strijelca kluba – Ahmeda Saida, koji je zbog problematičnog ponašanja uklonjen iz prve momčadi i prebačen u Hajduk II. Splitski provligaš tako je danas na jednom ‘provjerenom’ napadaču – Kameruncu Francku Ohandzi, koji je u 8 HNL nastupa postigao dva pogotka. Osim discipliniranog Saida, Carrillo neće moći računati ni na ozlijeđenog Juranovića, dok bi na klupi trebao biti svježi povratnik nakon ozljede – Hugo Almeida.

I kod gostiju bi se na klupi trebao naći jedan povratnik nakon ozljede – Ante Ćorić, koji je posljednju ovosezonsku HNL utakmicu odigrao upravo protiv Hajduka, u 3-1 maksimirskom slavlju Dinama (4. kolo). Od ‘spomena vrijednih’ izostanaka, gostujući strateg Cvitanović neće moći računati na usluge FiolićaMatela.

Pobjeda bi Dinamu donijela bijeg na deset bodova prednosti pred Hajdukom, te osam pred Rijekom, koja sutra na Rujevici dočekuje Osijek, dok bi se Hajduk u slučaju slavlja u današnjem okršaju uključio u borbu za vrh.

Treneri Joan CarrilloMario Cvitanović na poljudski su se travnjak odlučili poslati sljedeće postave:

Glavni sudac susreta je opjevani Tihomir Pejin, kojem će ovo biti drugi put da sudi najveći HNL derbi. Posljednji i jedini put pravdu na međusobnom HNL okršaju Hajduka i Dinama je dijelio u okviru 9. kola sezone 2013/2014, kada je splitski prvoligaš pogocima Marija Pašalića slavio rezultatom 2-0. Ovo će mu biti peta ovosezonska utakmica u ulozi glavnog suca, treća u kojoj će suditi Dinamu. Prvi pomoćnik na današnjem susretu će mu biti Goran Pataki, drugi Borut Križarić, dok će prvi i drugi dopunski suci biti Borutov bratIgor, te još jedan Igor – Pajač.