Pobjeda Dinama nad Lokomotivom na Maksimiru (VIDEO)

U posljednjem susretu 32. kola HT Prve Lige Dinamo je na Maksimiru rezultatom 3:0 svladao Lokomotivu.

Prvo poluvrijeme prošlo je u dominaciji Dinama koji je imao više pokušaja ali to su većinom bili udarci iz daljine. Većih izrađenih šansi nije bilo. Prvu ozbiljniju vidjeli smo u 38., Moro je uputio udarac, Mlinar malo dodirnuo loptu koja ide u okvir gola.

Prvu veliku prigodu u drugom poluvremenu imala je Lokomotiva. Nakon deset minuta igre u drugom dijelu u šansi se našao Ivanušec koji puca nakon dodavanja Radonjića, ali Livaković vrlo dobro brani.

Dvije minute kasnije Dinamo dolazi do prednosti. Oršić je navukao dva igrača na sebe, ostavio loptu Rrahmaniju, a defanzivac Dinama sjajno pogađa za 1:0. Pogodak protiv svog bivšeg-sadašnjeg kluba nije proslavio.

U 64. minuti stiže potvrda pobjede. Nakon kornera na vrhu šesnaesterca našao se Dani Olmo koji vara protivnika a zatim pogađa mrežu Ive Grbića za 2:0.

Končan rezultat postavljen je u drugoj minuti sudačke nadoknade. Lecjaks je u kaznenom prostoru srušio Kadziora, a precizan izvođač penala bio je napadač Bruno Petković, njegov deveti prvenstveni gol.

Lokomotiva je trećim porazom u zadnjih pet kola došla u tešku situaciju i plasman u Europu se udaljio od ‘lokosa’. Nalaze se na šestoj poziciji s 48 bodova.

Maksimir je domaćin posljednjeg susreta 32. kola Hrvatski Telekom prve lige gdje prvak Dinamo dočekuje Lokomotivu.

U tri međusobne ovosezonske utakmice ove dvije momčadi Plavi su upisali dvije minimalne pobjede dok je posljednji duel završio rezultatom 1:1.

Domaćini danas zbog kartona ne mogu računati na Atiemwena i Perića dok problema s ozljedama imaju Theophile-Catherine, Šunjić, Gavranović, Majer, Ademi i Leovac. Gosti su pak bez ozlijeđenih Kneževića, Babića i Jakića.

Nenad Bjelica i Goran Tomić su na travnjak od prve minute odlučili poslati sljedeće igrače: