Osječanke golijadom nad Makedonkama započele borbu za ulazak u Ligu prvaka

Nogometašice ŽNK Osijek su u 1. kolu kvalifikacijske skupine 7 za ulazak u UEFA Women’s Champions League s visokih 7-0 u Gradskom vrtu porazile ekipu SC Istatov.

Deveto domaćinstvo kvalifikacijskog turnira za ulazak u najviši razred ženskog klupskog nogometa nogometašice Osijeka otvorile su uvjerljivom pobjedom nad predstavnicama makedonskog Istatova.

Facebook/ŽNK Osijek

Osječanke na ovom turniru nastupaju bez najbolje hrvatske nogometašice Maje Joščak, koja je zbog ozljede koljena osuđena na dulje izbivanje s travnjaka.

Golijadu protiv jučerašnjih suparnica pogotkom u 10. minuti utakmice otvorila je 19-godišnja Lorena Balić, koja je jučer postigla tri pogotka i tome pridodala asistenciju za peti pogodak Osječanki.

Osim spomenute Balić, koja je osim u 10. pogotke postizala u 59. (3-0) i 77. minuti (4-0), na listu strijelaca još su se upisale Kristina Nevrkla u 2. minuti produžetka prvog poluvremena (2-0), Mateja Andrlić (79. za 5-0), Iva Jakovac za svoj prvijenac u dresu Osijeka u 89. za 6-0, a golijadu je minutu poslije zaključila 25-godišnja reprezentativka Izabela Lojna.

U drugom susretu skupine 7 kvalifikacijskog turnira za Ligu prvaka, nogometašice islandskog Stjarnana (ujedno i glavne favoritkinje ove skupine) s 9-0 su porazile suparnice s Farskih otoka KI Klaksvik.

Facebook/Stjarnan FC

Iduće kolo nogometašice Osijeka igraju protiv Klaksvika (petak 20:15), dok će prvakinje Islanda odmjeriti snage s makedonskim predstavnicama.