Osijek uvjerljivo svladao Lokomotivu (VIDEO)

Osijek je u Gradskom vrtu u sklopu 14. kola Hrvatski Telekom Prve lige rezultatom 3:0 (0:0) došao do tri boda protiv Lokomotive.

Bijelo-plavi su tako upisali sedmu prvenstvenu pobjedu kojom su se probili na drugo mjesto ljestvice. U dosadašnjem tijeku sezone su upisali još šest remija te samo jedan poraz koji im je nanijela Cibalija u Vinkovcima.

Prekinut je i niz Lokomotive od šest susreta bez poraza u kojem su upisali četiri pobjeda i dva neriješena ishoda.

Momčad Zorana Zekića je tijekom većeg dijela susreta imala terensku incijativu, a do prvog gola na utakmici je došla u 67. minuti kada je Lopa izveo korner, Boban je spretno leđima proslijedio loptu na drugu stativu gdje ju je dočekao usamljeni Lukić kojem nije bilo teško iz velike blizine spremiti je u mrežu. Treba istaknuti i lošu reakciju vratara Šempera koji je loše istrčao.

Bijelo-plavi su vodstvo povećali u 80. minuti kada je Hajradinović uposlio Marića koji je matirao Šempera za svoj prvijenac u dresu Osijeka.

Konačni rezultat postavljen je u trećoj minuti sudačke pogreške kad se u strijelce nakon velike pogreške Šempera upisao Hajradinović.

Kolo se nastavlja sutra kada se od 15 sati u Koprivnici sastaju Slaven Belupa i Hajduk, a utakmica Rudeša i Cibalije koja se igra u Kranjčevićevoj počinje u 19 sati.

Pogotke vam donosi aplikacija TVIZZY.

Nakon što je u prvom susretu današnjeg programa 14. kola Hrvatski Telekom Prve lige Dinamo u derbiju slavio protiv Rijeke od 19 sati u Gradskom vrtu počinje sraz između Osijeka i Lokomotive.

Osijek tako ima priliku s pobjedom preskočiti momčad s Rujevice na drugom mjestu ljestvice. Obje momčadi u večerašnji susret ulaze u pozitivnom rezultatskom nizu. Osijek je bez poraza u posljednjih osam susreta, a Lokomotiva u čak devet.

Prvi ovosezonski susret ove dvije momčadi koji je odigran u Kranjčevićevoj završio je pobjeom Bijelo-plavih koji su slavili nakon preokreta.