Osijek uvjerljiv protiv Splita (VIDEO)

Dmytro Lopa

U posljednjoj utakmici 27. kola MAXtv Prve lige Osijek je svladao RNK Split uvjerljivim rezultatom od 4:0 (1:0), Bijelo-plavi su tako uoči posljednje četvrtine prvenstva na trećem mjestu ljestvice sa tri boda prednosti pred Hajdukom.

Momčad Zorana Zekića je do vodstva mogla doći u 12. minuti međutim udarac Muzafera Ejupija s bijele točke brani vratar Crvenih Tomislav Duka koji je prethodno za najstrožu kaznu srušio Peroševića.

Osijek do prednosti dolazi u sudačkoj nadoknadi prvog dijela kada iz slobodnjaka sjajno pogođa Lopa. Crveni su prethodno ostali sa deset igrača jer je u finišu poluvremena dva žuta kartona dobio Jurendić.

Brojčanu nadmoć Bijelo -plavi koriste početkom drugog poluvremena kada postižu još dva zgoditka. Prvo se u 53. minuti odličnim udarcem sa oko 25 metara udaljenosti u strijelce upisao Lukić.

Samo tri minuta kasnije u gužvi se nakon prodora Lope najbolje snašao Perošević te je poslao loptu iza leđa Duke.

Za konačni rezultat duela pobrinio se u sudačkoj nadoknadi Alen Grgić koji zabija nakon centaršuta Mioča.

U idućem kolu MAXtv Prve lige koje se zbog Uskrsa igra u petak i subotu se se sastaju:

Hajduk – Cibalia petak 18h

Lokomotiva – Dinamo petak 20h

Rijeka – RNK Split subota 15h

Inter-Zaprešić – Slaven Belupo subota 17h

Osijek – Istra 1961 subota 19h

U posljednjem susretu 27. kola MAXtv Prve lige u Gradskom vrtu sastaju se Osijek i RNK Split.

Gosti bi današnjom pobjedom u Slavoniji vjerojatno otišli na (za ovakvu Cibaliju) nedostižnu prednost, te najvjerojatnije izbjegli izravno ispadanje iz prvoligaškog društva. Domaćinu je s druge strane dovoljan i remi za povratak na treće mjesto ljestvice, s obzirom da Hajduk jučer nije uspio pobijediti Slaven Belupo. No Osijek se sigurno neće zadovoljiti samo bodom u ovom srazu, te je za očekivati da će momčad Zorana Zekića u ovom susretu otvoreno ići na osvajanje sva tri boda.

Treneri Zoran Zekić i Bruno Akrapović na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: