Osijek u dramatičnoj utakmici svladao Dinamo u Gradskom vrtu (VIDEO)

Twitter/NK Osijek

U drugoj utakmici drugog dana 31. kola Hrvatski Telekom Prve lige Osijek je rezultatom 2-1 (1-1) svladao Dinamo pred 3 310 gledatelja u Gradskom vrtu i tako pobjedom uveličao 31. rođendan navijačke skupine Kohorta.

Strijelci za Osijek bili su Talys i Marić iz kaznenog udarca, dok je za goste mrežu zatresao Šitum.

Prvu dobru situaciju na utakmici vidjeli smo u 6. minuti kada je Boban pucao sa 17 metara, no u trenutku udarca se poskliznuo i Zagorac upisuje sigurnu obranu.

Novu veliku priliku Osijek, koji je puno bolje otvorio utakmicu, je imao u 17. minuti kada je Gutieri pucao glavom nakon ubačaja Pilja iz kuta, no Moharrami izbija s crte i čuva mrežu netaknutom.

Dinamo do pogotka stiže iz prve konkretne situacije kreirane u 20. minuti. Atiemwen je nakon greške domaće obrane izašao sam na Malenicu, no domaći vratar brani, a u nastavku odbijenu loptu u mrežu za 0-1 posprema Šitum kojem je to drugi ligaški pogodak u sezoni.

Bočkaj je zbog ozljede igru napustio u 32., a umjesto njega ušao je 20-godišnji Brazilac Talys.

U 34. minuti Gojak je uputio udarac s 25 metara no otišlo je to malo pored okvira Maleničinih vrata.

Osijek do izjednačenja stiže u minuti nakon zaista lijepe akcije. Pilj je oduzeo loptu i odigrao za Laszla koji odličnim dodavanjem u prostor otvara Škorića desno, on ubacuje u sredinu za usamljenog Talysa koji udarcem lijevom nogom atraktivno pogađa za 1-1 i svoj prvijenac u Prvoj HNL.

Prvu prijetnju u drugom dijelu vidjeli smo u 69. minuti kada je Gojak pucao s nekih 18 metara, no Malenica odbija u korner, iako lopta nije išla u okvir. Nakon ubačaja iz kuta Atiemwen se našao u odličnoj situaciji na nekih deset metara, no nije dobro zahvatio loptu te Malenica i to brani. Minutu poslije ponovno dvije odlične situacije za Dinamo. Andriću je Malenica na crti obranio udarac glavom s tri metra, a nakon toga odličnom reakcijom ispod grede ‘iščupao’ dalekometni pokušaj Šituma.

Gutieri može biti sretan što se Pajač u 64. minuti nije odlučio pokazati mu drugi žuti karton zbog povlačenja Andrića s leđa.

Minutu poslije Pajač je opravdano Periću pokazao drugi žuti karton i isključujući crveni zbog starta na Gabrijelu Bobanu koji je izlazio u obećavajuću kontru domaćih.

U 69. minuti Osijek prvi put prijeti u nastavku. Udarac Laszla s nekih 20 metara od bloka je zamalo završio u mreži gostiju, no lopta ipak odlazi malo pored okvira vrata.

U 70. Dilaver je ušao u igru umjesto Kadziora.

U 72. minuti Osijek je bio vrlo blizu pogotka. Gojak je pokušao izbiti jednu loptu ubačenu s lijeve strane domaćeg napada, no napravio je to očajno te lopta odsjeda na gredi Zagorčevih vrata.

U 75. minuti Pajač pokazuje na bijelu točku za Osijek nakon navodnog igranja rukom Muse u šesnaestercu. Siguran izvođač s jedanaest metara je Mirko Marić koji postavlja 2-1 i postiže svoj petnaesti ligaški pogodak u sezoni.

U 82. minuti Marić je odigrao odličnu loptu u prostor za Pilja koji je izašao jedan na jedan s Zagorcem, no loše je pucao i gostujući vratar upisuje obranu.

U 85. zbog ozljede igru u redovima gostiju napušta Šunjić, a ulazi Hajrović.

Skender drugu promjenu radi u 86. minuti, umjesto Marića u igru ulazi Pušić.

Iz igre u 88. minuti izlazi Gabrijel Boban, umjesto kojeg je ušao Muzafer Ejupi.

Osijek je tako stigao do petnaeste prvenstvene pobjede i 53 boda te u posljednjih pet kola ulazi s tri boda više od Hajduka i četiri, odnosno pet od Gorice i Lokomotive.

Osijek u idućem kolu gostuje u Koprivnici kod Slaven Belupa, dok će Dinamo igrati s Lokomotivom na Maksimiru.

Program 31. kola nastavlja se sutra okršajima Intera i Slaven Belupa u Zaprešiću te Rijeke i Rudeša na Rujevici.

Od 19 sati u Gradskom vrtu počinje derbi susret 31. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem će Osijek odmjeriti snage s Dinamom. Tom prilikom navijačka skupina Kohorta će proslaviti 31. rođendan.

Duel ove dvije momčadi gledali smo i proteklog tjedana kada su Plavi u Maksimiru pogocima Olma i Šunjića izborili plasman u finale kupa.

U tri pak prethodna ovosezonska prvenstva susreta Dinamo je upisao tri pobjede (2:1, 0:2 i 3:0).