Osijek slavljem nad Rudešom stigao do druge prvenstvene pobjede (VIDEO)

Osijek je u pretposljednjem susretu programa 2. kola Hrvatski Telekom Prve lig, pred 2 051 gledateljem, rezultatom 3-2 (2-0) svladao Rudeš, čime je momčad Zorana Zekića nakon dva odigrana kola na maksimalnih 6 osvojenih bodova. Dvostruki strijelac za Osijek bio je Mirko Marić, te jednom Henty, dok je za goste dva puta mrežu tresao 24-godišnji Tomislav Mrkonjić.

Prvu prijetnju na susretu kreirao je Rudeš. Lovre Mario Vojković je u 3. minuti vrlo dobro zapucao, no domaći vratar Malenica uspješno to rješava i odbija loptu u korner.

U 15. minuti Henty je nakon kontre Osijeka mogao uposliti suigrača za čsitu situaciju, no pomalo sebično je opalio s 18 metara i promašio čitav okvir Picakovih vrata. Bio je ovo svakako period utakmice kada je Osijek u potpunosti preuzo inicijativu na travnjaku, a nagrada za pristup momčadi Zorana Zekića stiže u 26. minuti utakmice.

Henty je ubacio, a loptu u mrežu u konačnici posprema Mirko Marić za 1-0 domaćina.

Samo tri minute poslije Osijek ima 2-0. Ponovno Marić. Mudražija je promašio zicer sa sedam metara, no u novom napadu Marić ipak posprema mrežu za svoj drugi pogodak na susretu i povećanje rezultatske prednosti za Bijelo-Plave.

Do kraja poluvremena Osijek je kreirao još nekoliko opasnih situacija pred vratima prilično nemoćnih gostiju, no Marić i Henty nisu bili dovoljno koncentrirani u tim prilikama.

U nastavku utakmice Rudeš je konačno malo došao do zraka, tako momčad Ivana Matića prva prijeti u dvije situacije, no pokušaji Mrkonjića i Petrovića bili su nedovoljno kvalitetni za svladavanje Malenice.

3-0 postavlja Henty nakon lijepe solo akcije u 73. minuti. Ezekielu Hentyju ovo je drugi ligaški pogodak u drugom kolu, nakon što je u prvom odličnim škaricama zatresao mrežu Hajduku.

Pet minuta poslije Rudeš smanjuje zaostatak. Lijepu akciju gostiju svojim prvijencem u 1. HNL okrunio je nekadašnji član Zmijavaca, Dinama, Hajduka, RNK Splita i Imotskog, 24-godišnji Tomislav Mrkonjić.

Konačnih 3-2 svojim drugim pogotkom na susretu postavio je Mrkonjić iz kaznenog udarca u 84. minuti.

Mogao je Osijek slaviti u konačnici i s dva pogotka razlike, no udarac Bočkaja u 86. odsjeda na vratnici te se tako ovaj susret zaključuje rezultatom 3-2. U sljedećem kolu Osijek je i treći put za redom domaćin, dočekuje Istru, dok će Rudeš gostovati kod Lokomotive.

Osijek i Rudeš s početkom u 18 sati i 30 minuta igraju pretposljednji susret 2. kola Hrvatski Telekom Prve lige.

U prvom kolu Osijek je kao domaćin rezultatom 4-1 porazio Hajduk, dok je Rudeš odigrao neriješenih 1-1 u Maksimiru s Dinamom.

Momčad Zorana Zekića tijekom tjedna je igrala i uzvratni susret kvalifikacija za Europa ligu, te se 1-1 remijem s Rangersima oprostila od natjecanja.

Na travnjak su treneri Zoran Zekić i Ivan Matić odlučili poslati sljedeće sastave: