Osijek slavio u ‘Slavonskom derbiju’ (VIDEO)

Osijek je, u posljednjem domaćem susretu u aktualnoj sezoni (pred 2856 gledatelja), rezultatom 3-1 (3-0) svladao Cibaliju, te tako upisao 14. prvenstvenu pobjedu, prvu nad Cibalijom u 2017/2018 izdanju HT Prve lige.

25. pobjedu u 53. ligaškom ‘Slavonskom derbiju’ Osijek je upisao uvjerljivim i dominantnim izdanjem od prve minute. Vinkovački prvoligaš tijekom prvih 45 minuta uspio je uputiti tek jedan pristojan udarac, preko Ivana Miličevića u 37. minuti, iz zaista rijetkih trenutaka kada je momčad Davora Rupnika bila napadački aktivna na protivničkoj polovici.

U vodstvo je Osijek, svojim šestim ligaškim pogotkom u ovoj sezoni, doveo Mirko Marić u 9. minuti utakmice.

U 19. minuti već je 2-0 za Osijek. Strijelac je Haris Hajradinović iz kaznenog udarca. Najboljem klupskom strijelcu u aktualnoj sezoni to je bio deveti prvenstveni pogodak.

U 32. minuti Hajradinović je pogodio vratnicu, a na isteku 39. minute svoj četvrti prvenstveni pogodak postiže Petar Bočkaj i postavlja visokih 3-0.

I u drugom je dijelu Osijek ušao dominantno, Cibalia se (planirano ili ne) ponovno primarno branila, no negdje oko 60. minute krenuli su gosti malo hrabrije prema naprijed.

U 62. Dabro je bio blizu pogotka za Rupnikovu momčad, no Santini je uspio odbiti loptu u korner. Dvije minute poslije kazneni udarac za Cibaliju, izvođač je Barišić, Santini brani, no na odbijenu loptu prvi stiže Barišić i postiže svoj četvrti pododak u prvenstvu za 3-1.

Bio je to kratak period u kojem su gosti izgledali sposobni krenuti u kvalitetniji pokušaj spašavanja utakmice, no Osijek se ubrzo stabilizirao i ponovno uspostavio gotovo potpunu dominaciju na travnjaku.

Do kraja susreta Cibalia je uspjela kreirati dvije vrlo dobre situacije pred vratima Santinija, no iz istih nisu uspjeli čak ni testirati domaćeg vratara.

U sljedećem kolu Osijek gostuje na Poljudu kod Hajduka, dok će Cibalia u Vinkovcima dočekati aktualnog prvaka Rijeku. Program 34. kola zaključuje se sutrašnjim susretom Rudeša i Slaven Belupa na stadionu u Kranjčevićevoj (18h).

U 20 sati na Gradskom vrtu počinje Slavonski derbi u kojem posljednjeplasirana Cibalia traži bod(ove) u borbi za ostanak dok Osijek završnicu sezone dočekuje na stabilnom četvrtom mjestu i osiguranom europskom vizom.

U ovosezonskim međusobnim prvenstvenom susretima Nebeskoplavi su upisali jednu pobjedu (2:1) dok je su dva susreta završila rezultatom 1:1.