Osijek se s lakoćom obračunao s Varaždinom (VIDEO)

Pred 1.715 gledatelja Osijek je u Gradskom vrtu u sklopu 26. kola HT Prve lige svladao Varaždin rezultatom 2:0 (2:0). Strijelci za Bijelo-plave su bili Danijel Lončar te Mirko Marić.

Izabranici Ivice Kuleševića su se tako približili na bod zaostatka za četvrtoplasiranom Lokomotivom dok su gosti zajedno s Interom na začelju prvenstvene ljestvice sa 17 osvojenih bodova.

Šesta minuta je ponudila udarac Grezde s desne strane iskosa nakon dodavanja Pilja, ali lopta nije pronašla okvir gola.

Pet minuta kasnije po lijevoj strani je probio Bočkaj, no njegov ubačaj obrana gostiju je izbacila u korner.

U 20. minuti je s 20 metara snažno pokraj desne stative pucao Marin Pilj.

Dvije minute kasnije iz slične pozicije je udarac okušao Bočkaj, ali Nevistić brani njegov pokušaj. Samo minutu kasnije ponovno iz daljine puca Bočkaj, ali ovaj put lopta se od stative odbija u Nevistića, a potom odlazi u korner.

Osijek do zasluženog vodstva dolazi u 25. minuti spretnim pogotkom Danijela Lončara. S desne strane je ubacio Bočkaj, a stoper Bijelo-plavih je u petercu nadvisio Nevistića i poslao loptu u mrežu.

Samo dvije minute kasnije vodstvo domaćih je povećao najbolji strijelac lige Mirko Marić koji je hladnokrvno zabio nakon što je veliki dio posla odradio Talys.

Varaždin je znakove života pokazao u 30. minuti kada je lukavo iz slobodnog udarca iskosa pokušao Teklić, lopta prolazi kroz živi zid, a dobrom obranom se iskazao Ivušić.

Ivušić je pravovremen pet minuta kasnije kada je prije došao do lopte otkloniviši opasnost.

U 36. je s dvadeset metara snažan i precizan udarac uputio i Kleinheisler, ali Nevistić brani njegov udarac. U nastavku akcije još jedna dobra obrana vratara Varaždina u duelu s mađarskim veznjakom, ovaj put je odlično obranio nogom udarac s pet metara.

Samo minutu kasnije ponovno je Nevistić u naslovnoj ulozi, ovaj put brani pokušaj Grezde s tri metra.

U 40. minuti udarac Teklića iz obećavajuće situacije nije bio precizan.

Tri minute kasnije nakon duela Marića i Špičića napadač Osijeka je pao u kaznenom prostoru, a na asistenciju VAR-a sudac Čuljak je pogledao snimku te je pokazao na bijelu točku. Upravo je Marić izveo udarac s 11 metara, ali je pogodio stativu, no na odbijenu loptu je natrčao Grezda koji matira nemoćnog Nevistića. Međutim nakon nove intervencije VAR-a njegov gol je poništen jer je prije izvođenja utrčao u šesnaesterac.

U 47. minuti nakon akcije Teklića i Posavca s deset metara je zapucao Drožđek, ali njegov udarac je blokirao Silva.

Odmah potom kontru su na drugoj strani odigrali domaćini. Marić je nakon prodora povratnom loptom idealno uposlio Pilja, ali njegov udarac odlično brani Nevistić.

U 76. minuti po lijevoj strani napada je Ndockyt uposlio Marića, no njegov prizemni udarac brani najbolji igrač Varaždina u danasššnjem susretu – Ivan Nevistić.

Tri minute kasnije je udarcem s 18 metara blizu zgoditka bio Drožđek, ali lopta prolazi malo pokraj stative.

U 85. minuti opasan ubačaj Kleinheislera nitko nije dodirnuo, a lopta konca prolazi pokraj vratnice.

Sudačka nadoknada je ponudila posljednju priliku na susretu kada je udarac s dvadesetak metara oprobao Špoljarić, no još jednu obranu je upisao vratar Varaždina.

Osijek je tako pogocima iz prvog dijela došao do jedanaeste pobjede u prvenstvenoj sezoni.

Kolo se nastavlja sutra kada Dinamo dočekuje Istru 1961, a Rijeka će u Jadranskom derbiju odmjeriti snage s Hajdukom.

U sklopu 26. kola Hrvatski Telekom Prve lige Osijek od 17:30 u Gradskom vrtu dočekuje Varaždin.

U prethodna dva ovosezonska susreta ove dvije momčadi nije bili pobjednika. Na Gradskom vrtu je završilo 2:2, a u Varaždinu 1:1.

Domaćini danas zbog kartona nemaju na raspolaganju Majstorovića dok su na popisu ozlijeđenih Gutieri i Todorski. Gosti su zbog suspenzije bez usluga Benka, Kolarića i Mamića, a problema s ozljedom imaju Denis Glavina i Noveselec.

Glavni sudac utakmice je Ante Čuljak iz Zagreba kojem će pomagati sugrađani Ivica Modrić i Luka Pušić te Tino Krečak (Velika Gorica). Za video tehnologiju su zaduženi Fran Jović (Zagreb) i Jerko Crnčić (Vrbovec). Delegat susreta je Željko Podrug iz Zagreba, a kontrolor suđenja Šime Vukić iz Rijeke.